ISBN:9788325580360

Egzamin komorniczy. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Autor: Magdalena Dyląg, Jarosław Ziętara

Wydawnictwo: C. H. Beck

Egzamin komorniczy przeprowadzany jest raz w roku w terminie wyznaczonym przez Ministra Sprawiedliwości i polega na sprawdzeniu przygotowania osoby do niego przystępującej do samodzielnego i należytego wykonywania zawodu komornika sądowego. Egzamin składa się z części pisemnej.

W opracowaniu przedstawiono tematy z egzaminu komorniczego przeprowadzonego w latach 2011–2015 wraz z przykładowym rozwiązaniem.

Rozwiązanie tematu egzaminacyjnego stanowi kompleksowe jego opracowanie pod względem merytorycznym, biurowym i rozliczeniowym – poczynając od założenia akt sprawy do zakończenia postępowania i archiwizacji akt sprawy.

Opracowanie merytoryczne obejmuje redakcję tzw. Karty czynności oraz pism  sporządzanych w toku postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego przez organ egzekucyjny.

Karta czynności stanowi wykaz kolejno przepisanych prawem czynności organu egzekucyjnego. Każda czynność wskazana w karcie czynności jest opatrzona krótkim komentarzem autora opartym na dogmatyce prawa, orzecznictwie sądowym i własnym doświadczeniu zawodowym. Redakcja pisma organu egzekucyjnego stanowi własne autorskie opracowanie całości pisma albo przykładowe uzupełnienie wzoru pisma załączonego do zadania egzaminacyjnego.

Opracowanie biurowe obejmuje przykładową redakcję adnotacji sądowego organu egzekucyjnego, w szczególności adnotacji o archiwizacji, o wysłanej korespondencji oraz wzmianki o prawomocności.

Opracowanie rozliczeniowe stanowi redakcję karty rozliczeniowej założonej do akt sprawy wraz z omówieniem czynności księgowych.

Niniejsza publikacja stanowi jedynie przykładowe rozwiązanie tematów części pisemnej egzaminu komorniczego z lat 2011–2015.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.61 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 111.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
111.20 zł ibuk.pl
pdf
115.20 zł gandalf.com.pl
pdf
od 106.34 zł
(dla stałych klientów)
118.15 zł ebookpoint.pl
pdf
  83.40 zł
w programie Nexto Premium
129.27 zł nexto.pl
pdf
139.00 zł swiatebookow.pl
pdf
139.00 zł virtualo.pl
pdf
139.00 zł legimi.com

Magdalena Dyląg - inne e-booki

E-booki podobne do "Egzamin komorniczy. Zbiór zadań z rozwiązaniami"