Marketing przyszłości – od ujęcia tradycyjnego do nowoczesnego

Autor: Grażyna Rosa

Wydawnictwo: C. H. Beck

W warunkach współczesnych przemian zachodzących w gospodarce światowej i gospodarkach narodowych, należy bardzo wnikliwie analizować mechanizmy kształtujące zachowania konsumentów i prowadzić profesjonalne, nowoczesne działania marketingowe.

Celem naukowo-badawczym niniejszej monografii jest przybliżenie odbiorcom problematyki marketingu, wskazanie kierunków jego rozwoju i specyfiki marketingu przyszłości.

Założeniem rozważań jest zbadanie, jak przeobraża się marketing w kontekście współczesnych uwarunkowań, jakie są klasyczne i nowoczesne działania i instrumenty marketingowe, jak zachowują się współcześni konsumenci oraz jakie są kierunki rozwoju marketingu.

Autorzy przedstawiają:

  • istotę i przeobrażenia zachodzące w marketingu w kontekście krajowym i międzynarodowym,
  • podstawowe problemy badawcze, odnoszące się do tradycyjnych i nowoczesnych działań marketingowych,
  • kierunki rozwoju marketingu.

Monografia jest kierowana do studentów i nauczycieli akademickich kierunków ekonomicznych jako pomoc do przedmiotów: podstawy marketingu, zarządzanie marketingowe, a także jako lektura uzupełniająca z przedmiotów: marketing usług, zachowania nabywców.  Może być przydatna również słuchaczom studiów podyplomowych i doktoranckich, związanych z marketingiem i zarządzaniem, jak również praktykom, śledzącym nowe trendy w marketingu.

Zespół autorski tworzą pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, głównie Katedry Marketingu Usług.


Ogromną zaletą książki jest jej bardzo czytelna, logiczna wewnętrzna struktura, w której Czytelnik odnajdzie nie tylko najważniejsze ustalenia teoretyczne marketingu
(), ale także pełny przegląd możliwych rozwiązań strategicznych (). Warte szczególnej uwagi są te fragmenty książki, które dotyczą nowoczesnych ujęć marketingu, gdyż dowodzą konieczności szybkiego „nadążania” za nową wiedzą z zakresu: badania rynku, analizy zachowań konsumentów, zarządzania narzędziami 4P oraz budowania lojalności klientów – stanowiących podstawę sukcesu rynkowego współczesnych przedsiębiorstw ().

Prof. dr hab. Mirosława Pluta-Olearnik

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 49,07

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 44,16 zł
(dla stałych klientów)
49,07 zł ebookpoint.pl
pdf
49,07 zł onepress.pl
pdf
49,37 zł gandalf.com.pl
pdf
50,15 zł ibuk.pl
pdf
53,10 zł ravelo.pl
pdf
56,00 zł zinamon.pl
pdf
56,05 zł swiatebookow.pl
pdf
  35,40 zł
w programie Nexto Premium
56,05 zł nexto.pl
pdf
59,00 zł legimi.com
pdf
59,00 zł virtualo.pl

Grażyna Rosa - inne e-booki

E-booki podobne do "Marketing przyszłości – od ujęcia tradycyjnego do nowoczesnego"