Egzamin notarialny. Akty notarialne i inne czynności - projekty

Autor: Przemysław Biernacki, Grzegorz Mikołajczuk

Wydawnictwo: C. H. Beck

Opracowanie jest jedyną pozycją na rynku publikacji prawniczych skierowaną do osób przystępujących do egzaminu notarialnego.

Egzamin notarialny polega na sprawdzeniu przygotowania prawniczego zdającego do samodzielnego i należytego wykonywania zawodu notariusza. Składa się z trzech części pisemnych i przeprowadzany jest raz w roku w terminie wyznaczonym przez Ministra Sprawiedliwości. Pierwsza i druga część egzaminu notarialnego polegają na opracowaniu projektów aktów notarialnych na podstawie opisanych przypadków. Trzecia część egzaminu notarialnego polega na opracowaniu projektu odmowy dokonania czynności notarialnej albo uzasadnienia jej dopuszczalności albo na opracowaniu projektu czynności notarialnej innej niż akt notarialny.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do przystępujących do egzaminu notarialnego – aplikantów notarialnych oraz osób podchodzących do egzaminu bez odbycia aplikacji notarialnej. Jej celem jest przybliżenie zdającym możliwych sposobów rozwiązania zadań egzaminacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem problemów, z którymi muszą zmierzyć się egzaminowani. Może ona okazać się jednak pomocna również praktykującym notariuszom, w szczególności przechodzącym z innych zawodów prawniczych, bez odbycia aplikacji notarialnej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.50 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 90,69

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 81,62 zł
(dla stałych klientów)
90,69 zł ebookpoint.pl
pdf
91,19 zł gandalf.com.pl
pdf
98,10 zł ravelo.pl
pdf
99,00 zł legimi.com
pdf
103,50 zł zinamon.pl
pdf
103,55 zł ibuk.pl
pdf
  65,40 zł
w programie Nexto Premium
103,55 zł nexto.pl
pdf
103,55 zł swiatebookow.pl
pdf
109,00 zł legimi.com
pdf
109,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Egzamin notarialny. Akty notarialne i inne czynności - projekty"