Idee i zasady konstytucyjne chińskiego porządku prawnego

Autor: Marta Dargas-Draganik

Wydawnictwo: C.H. Beck

Książka „Idee i zasady konstytucyjne chińskiego porządku prawnego” dotyczy zagadnień związanych z chińskim porządkiem konstytucyjnym w powiązaniu z kulturą społeczną. Społeczeństwo chińskie różni się pod względem kulturowym, społecznym i prawnym od społeczeństwa polskiego czy, ogólniej rzecz ujmując, od społeczeństw państw Zachodu.

Niniejsza pozycja pozwoli Czytelnikowi nie tylko poznać treść obowiązującego w Chińskiej Republice Ludowej prawa (law in books), ale także lepiej zrozumieć jego stosowanie w praktyce (law in action), co wydaje się istotne ze względu na rolę współczesnych Chin w gospodarce światowej oraz coraz liczniejsze kontakty handlowe, a co za tym idzie stosunki prawne z różnymi partnerami z Państwa Środka. Nie tylko sama znajomość prawa, ale przede wszystkim umiejętność zrozumienia jego działania i stosowania, odmiennego niż w państwach europejskiej kultury prawnej pozwala na bezpieczny i trwały obrót prawny z chińskimi partnerami. Należy mieć na uwadze, że współpraca z chińskim partnerem biznesowym jest ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorców europejskich i polskich prawników.

Przed przystąpieniem do rozmów biznesowych i negocjacji ważne jest, aby poznać sposób myślenia chińskiego partnera i chińską kulturę. Pozwoli to na uniknięcie wielu nieporozumień i problemów wynikających zarówno z różnic kulturowych, jak i sposobu podejścia do prawa. Z pewnością książka ta pozwoli zdobyć wiedzę na temat chińskiego porządku prawnego oraz chińskiego światopoglądu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.50 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 91,09

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 81,98 zł
(dla stałych klientów)
91,09 zł ebookpoint.pl
pdf
91,19 zł gandalf.com.pl
pdf
98,10 zł ravelo.pl
pdf
103,50 zł zinamon.pl
pdf
103,55 zł swiatebookow.pl
pdf
  65,40 zł
w programie Nexto Premium
103,55 zł nexto.pl
pdf
109,00 zł legimi.com
pdf
109,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Idee i zasady konstytucyjne chińskiego porządku prawnego"