ISBN:9788325705824

Przypalona szarlotka

Autor: Ewa Stadtmuller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Oszczędzasz: 24%

„Przypalona szarlotka” - to zbiór siedemdziesięciu czterech krótkich, pełnych ciepła i humoru opowiadań, których tematem jest przeżywanie roku liturgicznego w rodzinie oraz codzienne radości i problemy zapracowanych rodziców, aktywnej, bardzo „młodej duchem” babci oraz dzieci - dziewięcioletniego Maćka, przygotowującego się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i pięcioletniej Basi.
Ważne wydarzenia rodzinne takie jak: ślub cioci, śmierć dziadzia, narodziny braciszka są okazją do przybliżenia czytelnikom (najlepiej w wieku bohaterów tej książeczki, czyli 5 - 9 lat) poszczególnych sakramentów, związanych z nimi obrzędów religijnych oraz pięknych, starych tradycji.
Każda z opowieści kończy się niespodzianką: wierszem, zagadką, modlitwą czy tekstem przedstawienia do domowego teatrzyku.
Zarówno rodzice czy dziadkowie, jak i katecheci znajdą w tej książeczce niejeden pomysł na przeprowadzenie ciekawej rozmowy czy zabawy z dziećmi.
Wiele mówi się i pisze o konieczności pielęgnowania więzi rodzinnych, o sile płynącej z trwania przy najważniejszych wartościach, o potrzebie bycia razem. „Przypalona szarlotka” jest próbą przełożenia tych „pobożnych życzeń” na język praktyki.

„Dlaczego «Przypalona szarlotka»?
Wbrew pozorom, nie jest to rachunek sumienia roztargnionej gospodyni, ani parodia książki kucharskiej. Po prostu, przyszło mi kiedyś do głowy, że życie rodzinne przypomina czasem właśnie taką przypaloną szarlotkę. Gdy się je rozpoczyna, wszystko jest pięknie. Wydaje się, że to właśnie nam uda się upiec to «idealne ciasto». Przepis jest, a jakże (nawet nie jeden), składniki są, dobre chęci też. Problem polega na tym, że trzeba pichcić we dwoje, potem troje, pięcioro..., a każdy ma swoją wizję. Jeden doda za dużo jabłek, drugi za mało cukru, a trzeci zapomni wyjąć z pieca na czas. I co wtedy? Jak za kwaśna, można posypać cukrem pudrem, jak przypalona, z grubsza oskrobać. Jak się nie da zjeść, trzeba zaczynać od nowa. Pan Bóg nie da nam w prezencie «idealnej szarlotki», może tylko ulepszyć... kucharzy. Jeśli oni zbliżą się do ideału, to i szarlotce wyjdzie to na dobre.
Tego właśnie życzę z całego serca dużym i małym czytelnikom tej książki” - Ewa Stadtmüller (autorka)

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 12.07 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.07 zł ebuczek.pl
mobi epub
12.69 zł gandalf.com.pl
mobi epub
15.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4.98 zł
(dostęp online)
15.90 zł ibuk.pl
mobi epub
15.90 zł litres.pl
mobi
14.30 zł zinamon.pl
epub
14.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Przypalona szarlotka"