Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego

Autor: Mariański Adam

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 296

Opłacalność: 31.93 zł/100 stron


"Praca nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze dotyczącej systemu prawa podatkowego, ale jest oryginalną próbą krystalizacji jednego z ogólnych założeń, jakie powinno przyświecać interpretacji prawa podatkowego. (...) Należy podkreślić, że potrzebę eksponowania zasady in dubio pro tributario autor wspiera nie tylko argumentacją wziętą z obserwacji funkcjonowania systemu podatkowego (tj. stanu prawa podatkowego i obserwacji praktyki orzeczniczej) w Polsce, ale ustalił, że zasadę tę można postrzegać - o czym była już mowa - jako konsekwencję quasi-logiczną norm konstytucyjnych. Te dwa nurty argumentacji dają efekt synergii. Powoduje to, że pracę czyta się z zainteresowaniem, a wartościowa warstwa merytoryczna dobrze koresponduje z dojrzałą i przyjazną formą opracowania."

Prof. dr hab. Bogumił Brzeziński


"Praca ta - jako pierwsze monografi czne opracowanie bardzo ważnego, ale również kontrowersyjnego zagadnienia realizacji w prawie podatkowym zasady in dubio pro tributario będzie niewątpliwie przedmiotem szerokiej dyskusji w polskiej doktrynie prawa podatkowego."

Prof. dr hab. Ryszard Mastalski


"Sumując, należy stwierdzić, iż rozprawa habilitacyjna dr. Adama Mariańskiego, ze względu na przemyślaną, ciekawą i wyrazistą koncepcję, która została konsekwentnie zrealizowana stanowi ważną pozycję monografi czną z dziedziny prawa podatkowego. Autor jest bez wątpienia znakomitym znawcą tej gałęzi prawa."

Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.52 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 94,50

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
94,50 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
94,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
99,75 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  63,00 zł
w programie Nexto Premium
99,75 zł nexto.pl
bez DRM pdf
99,75 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
100,89 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
105,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
105,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego"