ISBN:9788326408960

Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego

Autor: Mariański Adam

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 296

Opłacalność: 24.93 zł/100 stron


"Praca nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze dotyczącej systemu prawa podatkowego, ale jest oryginalną próbą krystalizacji jednego z ogólnych założeń, jakie powinno przyświecać interpretacji prawa podatkowego. (...) Należy podkreślić, że potrzebę eksponowania zasady in dubio pro tributario autor wspiera nie tylko argumentacją wziętą z obserwacji funkcjonowania systemu podatkowego (tj. stanu prawa podatkowego i obserwacji praktyki orzeczniczej) w Polsce, ale ustalił, że zasadę tę można postrzegać - o czym była już mowa - jako konsekwencję quasi-logiczną norm konstytucyjnych. Te dwa nurty argumentacji dają efekt synergii. Powoduje to, że pracę czyta się z zainteresowaniem, a wartościowa warstwa merytoryczna dobrze koresponduje z dojrzałą i przyjazną formą opracowania."

Prof. dr hab. Bogumił Brzeziński


"Praca ta - jako pierwsze monografi czne opracowanie bardzo ważnego, ale również kontrowersyjnego zagadnienia realizacji w prawie podatkowym zasady in dubio pro tributario będzie niewątpliwie przedmiotem szerokiej dyskusji w polskiej doktrynie prawa podatkowego."

Prof. dr hab. Ryszard Mastalski


"Sumując, należy stwierdzić, iż rozprawa habilitacyjna dr. Adama Mariańskiego, ze względu na przemyślaną, ciekawą i wyrazistą koncepcję, która została konsekwentnie zrealizowana stanowi ważną pozycję monografi czną z dziedziny prawa podatkowego. Autor jest bez wątpienia znakomitym znawcą tej gałęzi prawa."

Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.40 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 73.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
75.56 zł ebuczek.pl
pdf
73.80 zł ibuk.pl
pdf
75.53 zł gandalf.com.pl
pdf
81.00 zł zinamon.pl
pdf
  53.78 zł
w programie Nexto Premium
83.37 zł nexto.pl
pdf
89.64 zł virtualo.pl
pdf
89.64 zł legimi.com
pdf
90.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego"