ISBN:9788326408960

Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego

Autor: Mariański Adam

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 296

Opłacalność: 24.32 zł/100 stron


"Praca nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze dotyczącej systemu prawa podatkowego, ale jest oryginalną próbą krystalizacji jednego z ogólnych założeń, jakie powinno przyświecać interpretacji prawa podatkowego. (...) Należy podkreślić, że potrzebę eksponowania zasady in dubio pro tributario autor wspiera nie tylko argumentacją wziętą z obserwacji funkcjonowania systemu podatkowego (tj. stanu prawa podatkowego i obserwacji praktyki orzeczniczej) w Polsce, ale ustalił, że zasadę tę można postrzegać - o czym była już mowa - jako konsekwencję quasi-logiczną norm konstytucyjnych. Te dwa nurty argumentacji dają efekt synergii. Powoduje to, że pracę czyta się z zainteresowaniem, a wartościowa warstwa merytoryczna dobrze koresponduje z dojrzałą i przyjazną formą opracowania."

Prof. dr hab. Bogumił Brzeziński


"Praca ta - jako pierwsze monografi czne opracowanie bardzo ważnego, ale również kontrowersyjnego zagadnienia realizacji w prawie podatkowym zasady in dubio pro tributario będzie niewątpliwie przedmiotem szerokiej dyskusji w polskiej doktrynie prawa podatkowego."

Prof. dr hab. Ryszard Mastalski


"Sumując, należy stwierdzić, iż rozprawa habilitacyjna dr. Adama Mariańskiego, ze względu na przemyślaną, ciekawą i wyrazistą koncepcję, która została konsekwentnie zrealizowana stanowi ważną pozycję monografi czną z dziedziny prawa podatkowego. Autor jest bez wątpienia znakomitym znawcą tej gałęzi prawa."

Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 72.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
90.00 zł litres.pl
mobi epub
75.56 zł ebuczek.pl
pdf
72.00 zł ibuk.pl
pdf
73.66 zł gandalf.com.pl
pdf
80.10 zł swiatebookow.pl
pdf
81.00 zł zinamon.pl
pdf
  53.78 zł
w programie Nexto Premium
83.37 zł nexto.pl
pdf
89.64 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Zasada prawa podatkowego"