ISBN:9788326409172

Rynek sztuki. Aspekty prawne

Autor: Zalasińska Katarzyna, Kowalski Wojciech

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Prezentowana publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą najbardziej aktualnym zagadnieniom obrotu dziełami sztuki. Odpowiada na wiele nurtujących rynek sztuki pytań "do prawnika" i tym samym - chociaż w części - wypełnia dotychczasową lukę w literaturze prawniczej.

Regulaminy aukcyjne, odpowiedzialność za sporządzenie wadliwej opinii o autentyczności dzieła, wywóz zabytków za granicę, cywilnoprawne konsekwencje niewykonania lub wadliwego wykonania umowy sprzedaży dzieła sztuki, reglamentacja zawodu antykwariusza, instytucja immunitetu jurysdykcyjnego w sprawach dotyczących wypożyczeń dzieł sztuki czy nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi to tylko część przedstawionych w książce zagadnień, wywołujących liczne problemy praktyczne i teoretyczne, jak dotąd w zasadzie nieanalizowane.

Mimo że wiedza i doświadczenie autorów pozwalają na pełne przedstawienie reguł rządzących polskim rynkiem sztuki, nie zawsze mogą oni podać gotowe rozwiązania istniejących problemów. W takich przypadkach wskazują jednak ich wagę i stopień skomplikowania, niejednokrotnie poddając krytyce obowiązujące przepisy, oraz zgłaszają propozycje nowych rozwiązań.
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.55 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 99,75

Formaty Cena Księgarnia
pdf
  63,00 zł
w programie Nexto Premium
99,75 zł nexto.pl
pdf
99,75 zł swiatebookow.pl
pdf
100,90 zł gandalf.com.pl
pdf
105,00 zł legimi.com
pdf
105,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Rynek sztuki. Aspekty prawne"