ISBN:9788326409172

Rynek sztuki. Aspekty prawne

Autor: Zalasińska Katarzyna, Kowalski Wojciech

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Prezentowana publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą najbardziej aktualnym zagadnieniom obrotu dziełami sztuki. Odpowiada na wiele nurtujących rynek sztuki pytań "do prawnika" i tym samym - chociaż w części - wypełnia dotychczasową lukę w literaturze prawniczej.

Regulaminy aukcyjne, odpowiedzialność za sporządzenie wadliwej opinii o autentyczności dzieła, wywóz zabytków za granicę, cywilnoprawne konsekwencje niewykonania lub wadliwego wykonania umowy sprzedaży dzieła sztuki, reglamentacja zawodu antykwariusza, instytucja immunitetu jurysdykcyjnego w sprawach dotyczących wypożyczeń dzieł sztuki czy nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi to tylko część przedstawionych w książce zagadnień, wywołujących liczne problemy praktyczne i teoretyczne, jak dotąd w zasadzie nieanalizowane.

Mimo że wiedza i doświadczenie autorów pozwalają na pełne przedstawienie reguł rządzących polskim rynkiem sztuki, nie zawsze mogą oni podać gotowe rozwiązania istniejących problemów. W takich przypadkach wskazują jednak ich wagę i stopień skomplikowania, niejednokrotnie poddając krytyce obowiązujące przepisy, oraz zgłaszają propozycje nowych rozwiązań.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 72.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
75.56 zł ebuczek.pl
pdf
72.00 zł ibuk.pl
pdf
75.53 zł gandalf.com.pl
pdf
75.60 zł litres.pl
pdf
80.10 zł swiatebookow.pl
pdf
81.00 zł zinamon.pl
pdf
  53.78 zł
w programie Nexto Premium
83.37 zł nexto.pl
pdf
89.64 zł virtualo.pl

Zalasińska Katarzyna - inne e-booki

E-booki podobne do "Rynek sztuki. Aspekty prawne"