ISBN:9788326409172

Rynek sztuki. Aspekty prawne

Autor: Zalasińska Katarzyna, Kowalski Wojciech

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Prezentowana publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą najbardziej aktualnym zagadnieniom obrotu dziełami sztuki. Odpowiada na wiele nurtujących rynek sztuki pytań "do prawnika" i tym samym - chociaż w części - wypełnia dotychczasową lukę w literaturze prawniczej.

Regulaminy aukcyjne, odpowiedzialność za sporządzenie wadliwej opinii o autentyczności dzieła, wywóz zabytków za granicę, cywilnoprawne konsekwencje niewykonania lub wadliwego wykonania umowy sprzedaży dzieła sztuki, reglamentacja zawodu antykwariusza, instytucja immunitetu jurysdykcyjnego w sprawach dotyczących wypożyczeń dzieł sztuki czy nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi to tylko część przedstawionych w książce zagadnień, wywołujących liczne problemy praktyczne i teoretyczne, jak dotąd w zasadzie nieanalizowane.

Mimo że wiedza i doświadczenie autorów pozwalają na pełne przedstawienie reguł rządzących polskim rynkiem sztuki, nie zawsze mogą oni podać gotowe rozwiązania istniejących problemów. W takich przypadkach wskazują jednak ich wagę i stopień skomplikowania, niejednokrotnie poddając krytyce obowiązujące przepisy, oraz zgłaszają propozycje nowych rozwiązań.
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.55 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 99,75

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
  63,00 zł
w programie Nexto Premium
99,75 zł nexto.pl
bez DRM pdf
99,75 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
100,89 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
105,00 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
105,00 zł legimi.com

E-booki podobne do "Rynek sztuki. Aspekty prawne"