Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego

Autor: Rylski Piotr

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stan prawny na 31.08.2009 r.

Monografia jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym, całościowym opracowaniem problematyki działania sądu z urzędu w zakresie ustalania podstawy faktycznej wyroku w procesie cywilnym, po zmianach jakie dokonały się w systemie polskiego prawa procesowego w latach 1990-2005.

Dzięki zdefiniowaniu pojęcia czynności podejmowanych z urzędu, Autor porusza i szczegółowo analizuje takie kwestie jak: znaczenie i wpływ naczelnych zasad procesowych na działanie sądu z urzędu, rola przytoczeń faktycznych stron dla wyznaczenia granic działania sądu z urzędu, aktywność sądu w fazie przygotowawczej rozprawy, informacyjne przesłuchanie stron, aktywność informacyjna sądu - aż po takie zagadnienia jak fakty powszechnie znane i znane sądowi urzędowo oraz domniemania prawne.

Szczególne miejsce w pracy Autor poświęcił aktywności sądu w ramach postępowania dowodowego. Punkt odniesienia dla uwag zawartych w pracy stanowią poglądy doktryny i regulacje innych państw europejskich. Nie ograniczono się przy tym tylko do prezentacji obecnie obowiązującej regulacji, ale dokonano jej oceny oraz zaproponowano konkretne rozwiązania podejmowanych kwestii de lege ferenda.
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 65,70

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
65,70 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
65,70 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
  43,80 zł
w programie Nexto Premium
69,35 zł nexto.pl
bez DRM pdf
69,35 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
69,35 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
70,15 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
73,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
73,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego"