Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego

Autor: Rylski Piotr

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stan prawny na 31.08.2009 r.

Monografia jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym, całościowym opracowaniem problematyki działania sądu z urzędu w zakresie ustalania podstawy faktycznej wyroku w procesie cywilnym, po zmianach jakie dokonały się w systemie polskiego prawa procesowego w latach 1990-2005.

Dzięki zdefiniowaniu pojęcia czynności podejmowanych z urzędu, Autor porusza i szczegółowo analizuje takie kwestie jak: znaczenie i wpływ naczelnych zasad procesowych na działanie sądu z urzędu, rola przytoczeń faktycznych stron dla wyznaczenia granic działania sądu z urzędu, aktywność sądu w fazie przygotowawczej rozprawy, informacyjne przesłuchanie stron, aktywność informacyjna sądu - aż po takie zagadnienia jak fakty powszechnie znane i znane sądowi urzędowo oraz domniemania prawne.

Szczególne miejsce w pracy Autor poświęcił aktywności sądu w ramach postępowania dowodowego. Punkt odniesienia dla uwag zawartych w pracy stanowią poglądy doktryny i regulacje innych państw europejskich. Nie ograniczono się przy tym tylko do prezentacji obecnie obowiązującej regulacji, ale dokonano jej oceny oraz zaproponowano konkretne rozwiązania podejmowanych kwestii de lege ferenda.
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 65,70

Formaty Cena Księgarnia
pdf
65,70 zł ravelo.pl
pdf
65,70 zł zinamon.pl
pdf
69,35 zł ibuk.pl
pdf
69,35 zł swiatebookow.pl
pdf
  43,80 zł
w programie Nexto Premium
69,35 zł nexto.pl
pdf
70,15 zł gandalf.com.pl
pdf
73,00 zł legimi.com
pdf
73,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego"