ISBN:9788326421198

System pomiaru i oceny dokonań szpitala

Autor: Hass-Symotiuk Maria

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 220

Opłacalność: 17.3 zł/100 stron

Prezentowana publikacja, przygotowana przez zespół pracowników naukowych Katedry Rachunku Kosztów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego pod kierunkiem prof. Marii Hass-Symotiuk, stanowi kompendium wiedzy o zintegrowanym systemie pomiaru i oceny dokonań szpitali. Ukazane w niej zostały zasadnicze problemy związane z budową tego systemu, a wynikające ze specyfiki działalności szpitali oraz wielorakości realizowanych przez nie celów [medycznych, społecznych i finansowych). Zaproponowana koncepcja uwzględnia pięć obszarów: pacjenta, procesy wewnętrzne, rozwój, finanse i interesariuszy. Dla każdego z nich dobrano adekwatne wskaźniki, odzwierciedlające dokonania szpitala.
Książka jest przeznaczona dla kierownictwa szpitali zarówno publicznych, jak i niepublicznych, przedstawicieli rad społecznych i nadzorczych, głównych księgowych, pracowników służb finansowo-księgowych i statystyki medycznej oraz kontrolerów i audytorów wewnętrznych szpitali.
Opracowanie może stanowić także cenną pomoc dla organów założycielskich szpitali w sprawowaniu funkcji kontroli i nadzoru, agend wojewody i Ministerstwa Zdrowia dokonujących kontroli ich działalności oraz płatników (w tym Narodowego Funduszu Zdrowia). Ponadto może być wykorzystane przez słuchaczy studiów podyplomowych z zarządzania w ochronie zdrowia czy studentów studiów ekonomicznych, a także okazać się przydatne podczas projektowania i wdrażania rachunkowości zarządczej oraz stosowania nowoczesnych metod zarządzania w szpitalach.
Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 38.07 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
38.07 zł ebuczek.pl
mobi epub
43.90 zł ebuczek.pl
pdf
39.62 zł gandalf.com.pl
pdf
40.05 zł swiatebookow.pl
pdf
  26.63 zł
w programie Nexto Premium
41.28 zł nexto.pl
pdf
41.60 zł ibuk.pl
pdf
43.16 zł vagabook.pl
pdf
43.68 zł litres.pl
pdf
44.39 zł virtualo.pl
pdf
46.80 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "System pomiaru i oceny dokonań szpitala"