Instytucje prawa cywilnego w konstrukcji prawnej podatków

Autor: Mieczysław Goettel, Bogumił Pahl, Aleksy Goettel, Mariola Lemonnier, Janusz Orłowski, Jakub J. Zięty Marek Tyrakowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 420

Opłacalność: 26.48 zł/100 stron

Opracowanie stanowi pierwszą w doktrynie polskiej - na tak znaczną skalę - próbę kompleksowego spojrzenia na związki zachodzące pomiędzy prawem cywilnym a prawem podatkowym na tle polskiego systemu podatkowego. Specyfikę podjętej problematyki podkreśla fakt, że chodzi o gałęzie prawa należące do dwóch odrębnych obszarów porządku prawnego - prawa prywatnego i prawa publicznego. Ścisła więź między nimi wynika ze znacznego nasycenia regulacji prawa podatkowego instytucjami cywilnoprawnymi, które to instytucje służą przede wszystkim konstruowaniu elementów podatkowego stanu faktycznego. Opracowanie opiera się w dużej mierze na problemach, z którymi spotykają się podmioty stosujące konstrukcje prawne odnoszące się do podatków.

W książce można znaleźć odpowiedź m.in. na następujące pytania: Jaki wpływ ma definicja osoby prawnej w prawie cywilnym na podmiot opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych? Jakie znaczenie dla ustalenia kosztów przychodu ma cywilistyczne rozróżnienie nakładów koniecznych, pożytecznych i zbędnych? Jaka jest różnica pomiędzy leasingiem traktowanym jako dostawa towaru a leasingiem rozumianym jako świadczenie usług? Jaką stawką opodatkować leasing nieruchomości gruntowej? Jakie obowiązki podatkowe ciążą na nabywcy spadku? Czy administrator gruntu i budynku stanowiących własność jednostki samorządu terytorialnego jest podatnikiem podatku od nieruchomości jako posiadacz zależny? Kto powinien zapłacić podatek od budynku wybudowanego na cudzym gruncie? Adresaci: Podstawową grupą odbiorców prezentowanej publikacji są praktycy prawa, w szczególności: pracownicy organów podatkowych, zarówno państwowych, jak i samorządowych, doradcy podatkowi, radcowie prawni, adwokaci, pracownicy sądów administracyjnych. Książka może być również wykorzystana przez studentów wydziałów prawa i administracji chcących lepiej poznać zależności między prawem cywilnym a prawem podatkowym.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.61 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 111,20

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
125,10 zł eplaton.pl
bez DRM epub pdf
  83,40 zł
w programie Nexto Premium
132,05 zł nexto.pl
bez DRM epub pdf
132,05 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM epub pdf
139,00 zł legimi.com
bez DRM epub
111,20 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM epub
125,10 zł ravelo.pl
bez DRM epub
125,10 zł zinamon.pl

Mieczysław Goettel - inne e-booki

Bogumił Pahl - inne e-booki

Aleksy Goettel - inne e-booki

Mariola Lemonnier - inne e-booki

Janusz Orłowski - inne e-booki

Jakub J. Zięty Marek Tyrakowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Instytucje prawa cywilnego w konstrukcji prawnej podatków"