ISBN:9788326426551

Instytucje prawa cywilnego w konstrukcji prawnej podatków

Autor: Goettel Aleksy, Goettel Mieczysław, Orłowski Janusz, Pahl Bogumił, Tyrakowski Marek, Zięty Jakub J., Lemonnier Mariola

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 420

Opłacalność: 26.56 zł/100 stron

Opracowanie stanowi pierwszą w doktrynie polskiej - na tak znaczną skalę - próbę kompleksowego spojrzenia na związki zachodzące pomiędzy prawem cywilnym a prawem podatkowym na tle polskiego systemu podatkowego. Specyfikę podjętej problematyki podkreśla fakt, że chodzi o gałęzie prawa należące do dwóch odrębnych obszarów porządku prawnego - prawa prywatnego i prawa publicznego. Ścisła więź między nimi wynika ze znacznego nasycenia regulacji prawa podatkowego instytucjami cywilnoprawnymi, które to instytucje służą przede wszystkim konstruowaniu elementów podatkowego stanu faktycznego. Opracowanie opiera się w dużej mierze na problemach, z którymi spotykają się podmioty stosujące konstrukcje prawne odnoszące się do podatków.

W książce można znaleźć odpowiedź m.in. na następujące pytania:
  • Jaki wpływ ma definicja osoby prawnej w prawie cywilnym na podmiot opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych?
  • Jakie znaczenie dla ustalenia kosztów przychodu ma cywilistyczne rozróżnienie nakładów koniecznych, pożytecznych i zbędnych?
  • Jaka jest różnica pomiędzy leasingiem traktowanym jako dostawa towaru a leasingiem rozumianym jako świadczenie usług?
  • Jaką stawką opodatkować leasing nieruchomości gruntowej?
  • Jakie obowiązki podatkowe ciążą na nabywcy spadku?
  • Czy administrator gruntu i budynku stanowiących własność jednostki samorządu terytorialnego jest podatnikiem podatku od nieruchomości jako posiadacz zależny?
  • Kto powinien zapłacić podatek od budynku wybudowanego na cudzym gruncie?

  • Adresaci:
    Podstawową grupą odbiorców prezentowanej publikacji są praktycy prawa, w szczególności: pracownicy organów podatkowych, zarówno państwowych, jak i samorządowych, doradcy podatkowi, radcowie prawni, adwokaci, pracownicy sądów administracyjnych. Książka może być również wykorzystana przez studentów wydziałów prawa i administracji chcących lepiej poznać zależności między prawem cywilnym a prawem podatkowym.
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.61 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 111.55 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
111.55 zł gandalf.com.pl
mobi epub
116.37 zł ebuczek.pl
mobi epub
116.37 zł ebuczek.pl
epub pdf
118.66 zł virtualo.pl
pdf
108.42 zł ibuk.pl
pdf
125.10 zł zinamon.pl

Goettel Mieczysław - inne e-booki

Lemonnier Mariola - inne e-booki

E-booki podobne do "Instytucje prawa cywilnego w konstrukcji prawnej podatków"