Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz

Autor: Tadeusz J. Zieliński, Andrzej Czohara

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Publikacja stanowi pierwszy na rynku wydawniczym komentarz do ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej,wyjaśniający postanowienia ustawy w kontekście powszechnie obowiązujących przepisów prawa i uwzględniający orzecznictwo sądowe oraz literaturę przedmiotu.

Akt ten wyróżnia się swą specyfiką na tle uchwalonych po zmianie ustroju państwa w 1989 r. ustaw indywidualnych normujących sytuację prawną poszczególnych kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce. Jednocześnie budzi on szerokie zainteresowanie, zwłaszcza ze względu na regulowanie przezeń spraw majątkowych żydowskich wyznaniowych osób prawnych oraz wolności wykonywania judaistycznych praktyk religijnych. Uregulowanie kwestii majątkowych określone w ustawie z 1997 r. wzbudza wielkie zainteresowanie osób będących w posiadaniu mienia pożydowskiego, jak i obecnych oraz potencjalnych wnioskodawców postępowań restytucyjnych.

Adresaci:
Komentarz jest skierowany w szczególności do przedstawicieli zawodów prawniczych, pracowników samorządu terytorialnego i administracji rządowej, wykładowców i studentów prawa, administracji, nauk humanistycznych i innych dyscyplin nauki, a także przedstawicieli podmiotów będących w posiadaniu dawnego mienia żydowskiego oraz zabiegających o zwrot nieruchomości żydowskich.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.74 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 134,10

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
143,18 zł gandalf.com.pl
bez DRM epub pdf
149,00 zł virtualo.pl
bez DRM pdf
134,10 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
134,10 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
141,55 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz"