Premie pieniężne

Autor: Bartosiewicz Adam, Matusiakiewicz Łukasz, Florys Piotr, Krywan Tomasz, Różycki Karol, Styczyński Rafał, Zaniewicz Edyta

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 50

Opłacalność: 15.84 zł/100 stron

Zagadnienie konsekwencji podatkowych udzielania premii pieniężnych w transakcjach gospodarczych uchodziło od początku obowiązywania ustawy o podatku od towarów i usług za kontrowersyjne. Najczęściej powstaje pytanie, czy premia pieniężna to jedynie swego rodzaju "obniżka ceny", czy jednak wynagrodzenie za usługę (gdzie role się odwracają, bo kupujący towar staje się usługodawcą), a w konsekwencji - jak dokumentować takie zdarzenie gospodarcze (faktura, nota?). O ile pierwsza sytuacja, gdzie rabat udzielany przed ustaleniem ceny czy dokonywaniem transakcji nie budzi zasadniczo wątpliwości, to przyznawana po jakimś czasie premia zbiorcza już budzi kontrowersje.

Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości związane z tym trudnym zagadnieniem zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem "Premie pieniężne a VAT". Publikacja ta zawiera nie tylko wyjaśnienie obowiązujących przepisów, ale także praktyczne przykłady ich wykorzystania i odpowiedzi na pytania pojawiające się w codziennej działalności podmiotów gospodarczych.

Zawartość poradnika uwzględnia interpretację ogólną Ministerstwa Finansów z końca listopada 2012 r., która zupełnie zmieniła dotychczasowe stanowisko aparatu skarbowego w zakresie premii pieniężnych.


Adresaci:
Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 7,92

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
  5,94 zł
w programie Nexto Premium
9,40 zł nexto.pl
bez DRM epub pdf
9,51 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
7,92 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
8,90 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
8,91 zł ravelo.pl

Bartosiewicz Adam - inne e-booki

Matusiakiewicz Łukasz - inne e-booki

Florys Piotr - inne e-booki

Krywan Tomasz - inne e-booki

Różycki Karol - inne e-booki

Styczyński Rafał - inne e-booki

Zaniewicz Edyta - inne e-booki

E-booki podobne do "Premie pieniężne"