ISBN:9788326443145

Korekta kosztów przez dłużnika - Nowe obowiązki od 1 stycznia 2013 r.

Autor: Tadeusz Waślicki, Tomasz Krywan, Artur Kowalski, Marek Jurek, Karol Różycki, Radosław Kowalski, Krzysztof Klimek, Tadeusz Szczupaczyński-Dotryw Mariusz Gumola

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 60

Opłacalność: 13.2 zł/100 stron

Z dniem 1 stycznia 2013 r. weszły w życie istotne zmiany w rozliczaniach podatku dochodowego dla osób prawnych oraz fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, w przypadku gdy nie dokonają one zapłaty swoich zobowiązań, przekraczając określone w ustawie terminy. Pomimo szczytnych celów, wprowadzone zmiany, skomplikowały znacznie kwestię rozliczeń podatkowych, nie pozostając bez wpływu na konieczność wypracowania określonych rozwiązań w sferze rachunkowości przez firmy funkcjonujące na rynku.

Rozliczenia podatkowe skomplikowały się bardzo, zwłaszcza dla podmiotów, które posiadają dużo faktur kosztowych i nie regulują na bieżąco swoich zobowiązań, albo posiadają wynegocjowane dłuższe terminy płatności niż 90 dni.

Poradnik "Korekta kosztów przez dłużnika - nowe obowiązki od 1 stycznia 2013 r." wyjaśnia: kiedy należy dokonywać korekty kosztów z tytułu niezapłaconych faktur, czy trzeba dokonywać korekty odpisów amortyzacyjnych, jak korygować koszty w przypadku kompensaty zobowiązań, kiedy należy korygować koszty w przypadku płatności ratalnych, jak poradzić sobie z korektą kosztów, jeżeli nasz system księgowy nie jest dostosowany do wprowadzonych zmian, jak prowadzić ewidencję nieopłaconych zobowiązań zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów. Adresaci: Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 7.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
9.25 zł gandalf.com.pl
pdf
7.92 zł ibuk.pl
pdf
8.22 zł vagabook.pl
pdf
8.32 zł litres.pl
pdf
8.90 zł zinamon.pl

Tadeusz Waślicki - inne e-booki

Tomasz Krywan - inne e-booki

Artur Kowalski - inne e-booki

Marek Jurek - inne e-booki

Karol Różycki - inne e-booki

Radosław Kowalski - inne e-booki

Krzysztof Klimek - inne e-booki

E-booki podobne do "Korekta kosztów przez dłużnika - Nowe obowiązki od 1 stycznia 2013 r."