ISBN:9788326446320

Ochrona prawna systemów informatycznych wobec zagrożenia cyberterroryzmem

Autor: Aleksandra Suchorzewska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Bezpieczeństwo systemów to nie tylko bezpieczeństwo w sensie informatycznym, najczęściej utożsamiane z wykorzystaniem odpowiednich zabezpieczeń technicznych i organizacyjnych. To przede wszystkim właściwe rozwiązania prawne gwarantujące ochronę zarówno systemów informatycznych, jak i utrzymywanych w nich danych.

Autorka przedstawia zagadnienia prawnej ochrony systemów informatycznych. Dotychczas opublikowane w Polsce prace na ten temat opisują cyberterroryzm i bezpieczeństwo informacyjne z politologicznego lub technicznego punktu widzenia, pomijając lub pobieżnie poruszając aspekt prawny, a przecież jest on w tym przypadku niezwykle istotny. Odpowiedzialność za zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa państwa, w tym zwalczanie przestępczości cybernetycznej, spoczywa przede wszystkim na organach władzy państwowej, które przez ustanawianie odpowiednich norm prawnych mogą ułatwiać ochronę systemów informatycznych, i tym samym minimalizować ryzyko przeprowadzenia skutecznego ataku terrorystycznego w cyberprzestrzeni.

W książce, obok charakterystyki i oceny obowiązujących przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa informacyjnego i terroryzmu, autorka opisuje również istotę zjawiska cyberterroryzmu i związanego z nim bezpieczeństwa informacyjnego oraz zasady ochrony infrastruktury krytycznej.

Najlepsza cena: Eplaton
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.52 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 94,50

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
94,50 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
  63,00 zł
w programie Nexto Premium
99,75 zł nexto.pl
bez DRM pdf
99,75 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
105,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
105,00 zł virtualo.pl

Aleksandra Suchorzewska - inne e-booki

E-booki podobne do "Ochrona prawna systemów informatycznych wobec zagrożenia cyberterroryzmem"