Interpretacje prawa podatkowego i celnego

Autor: Wojciech Morawski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 608

Opłacalność: 17.4 zł/100 stron

W książce poddano analizie interpretacje prawa celnego i podatkowego wydawane nie tylko przez polskie organy podatkowe na podstawie ordynacji podatkowej, lecz także przez organy organizacji międzynarodowych (np. Komentarz do Modelu Konwencji OECD, noty i opinie klasyfikacyjne WCO) i organy Unii Europejskiej (w tym wytyczne Komisji). Autor skupia uwagę na pozycji podmiotu działającego w zaufaniu do tychże interpretacji. Stara się ustalić, w jakim zakresie skorzystanie z konkretnych form interpretacji stabilizuje sytuacje jednostki i zapewnia jej ochronę w ewentualnym sporze z organem podatkowym lub celnym. Wskazuje przy tym na ryzyka związane z nieprecyzyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi gwarancji ochrony interesów podmiotów działających w zaufaniu do interpretacji prawa podatkowego wydawanych na podstawie ordynacji podatkowej.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, agentów celnych, sędziów, pracowników organów podatkowych i celnych.


"Praca (...) jest bardzo ważnym wkładem nie tylko do bieżących dyskusji podatkowych czy celnych, lecz także do nauki prawa zarówno podatkowego, jak i celnego, a nawet szerzej - polityki podatkowej i celnej. (...) Jest znakomicie skonstruowana, proces analizy prowadzony jest konsekwentnie, logicznie, interesująco".

Dr hab. Wieslaw Czyzowicz, prof. SGH
"Recenzowane opracowanie zawiera nie tylko analizę rozwiązań normatywnych, lecz także rozważania o charakterze teoretycznym, w tym również zawiera próbę modelowego ujęcia ochrony osób zainteresowanych przed skutkami zmiany przez organy interpretacji prawa podatkowego lub prawa celnego. (...) W rozprawie Autor wykorzystał bardzo bogate spektrum literatury, orzeczeń, aktów prawnych oraz dokumentów związanych z przedmiotem badan".

Prof. dr hab. Marek Kalinowski
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.58 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 105,78

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  77,40 zł
w programie Nexto Premium
122,55 zł nexto.pl
epub pdf
122,55 zł swiatebookow.pl
mobi epub
129,00 zł litres.pl
epub pdf
129,00 zł legimi.com
epub pdf
129,00 zł virtualo.pl
epub
105,78 zł ibuk.pl
pdf
105,78 zł ibuk.pl
epub
116,10 zł ravelo.pl
epub
116,10 zł zinamon.pl
pdf
116,10 zł ravelo.pl
pdf
116,10 zł zinamon.pl

Wojciech Morawski - inne e-booki

E-booki podobne do "Interpretacje prawa podatkowego i celnego"