ISBN:9788326446832

Interpretacje prawa podatkowego i celnego

Autor: Wojciech Morawski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 608

Opłacalność: 16.84 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 102.41 zł.

W książce poddano analizie interpretacje prawa celnego i podatkowego wydawane nie tylko przez polskie organy podatkowe na podstawie ordynacji podatkowej, lecz także przez organy organizacji międzynarodowych (np. Komentarz do Modelu Konwencji OECD, noty i opinie klasyfikacyjne WCO) i organy Unii Europejskiej (w tym wytyczne Komisji). Autor skupia uwagę na pozycji podmiotu działającego w zaufaniu do tychże interpretacji. Stara się ustalić, w jakim zakresie skorzystanie z konkretnych form interpretacji stabilizuje sytuacje jednostki i zapewnia jej ochronę w ewentualnym sporze z organem podatkowym lub celnym. Wskazuje przy tym na ryzyka związane z nieprecyzyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi gwarancji ochrony interesów podmiotów działających w zaufaniu do interpretacji prawa podatkowego wydawanych na podstawie ordynacji podatkowej.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, agentów celnych, sędziów, pracowników organów podatkowych i celnych.


"Praca (...) jest bardzo ważnym wkładem nie tylko do bieżących dyskusji podatkowych czy celnych, lecz także do nauki prawa zarówno podatkowego, jak i celnego, a nawet szerzej - polityki podatkowej i celnej. (...) Jest znakomicie skonstruowana, proces analizy prowadzony jest konsekwentnie, logicznie, interesująco".

Dr hab. Wieslaw Czyzowicz, prof. SGH
"Recenzowane opracowanie zawiera nie tylko analizę rozwiązań normatywnych, lecz także rozważania o charakterze teoretycznym, w tym również zawiera próbę modelowego ujęcia ochrony osób zainteresowanych przed skutkami zmiany przez organy interpretacji prawa podatkowego lub prawa celnego. (...) W rozprawie Autor wykorzystał bardzo bogate spektrum literatury, orzeczeń, aktów prawnych oraz dokumentów związanych z przedmiotem badan".

Prof. dr hab. Marek Kalinowski
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.56 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 102.41 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  66.07 zł
w programie Nexto Premium
102.41 zł nexto.pl
epub pdf
110.12 zł virtualo.pl
epub pdf
110.12 zł legimi.com
epub
104.61 zł swiatebookow.pl

Wojciech Morawski - inne e-booki

E-booki podobne do "Interpretacje prawa podatkowego i celnego"