Książka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym kompleksowym opracowaniem zagadnień z pogranicza prawa ochrony konkurencji i prawa własności intelektualnej.

Publikacja zawiera wskazówki pozwalające ocenić przedsiębiorcom i ich pełnomocnikom procesowym ryzyko związane z możliwością uznania określonej postaci komercjalizacji praw własności intelektualnej za niedozwolone praktyki monopolistyczne. W opracowaniu wyjaśniono także, w jaki sposób powinny procedować sady orzekające w sprawach z zakresu ochrony konkurencji dotyczących praw własności intelektualnej.

Autor przedstawia szereg argumentów, jakie mogą podnosić pełnomocnicy procesowi przedsiębiorców, wraz ze wskazaniem ich adekwatności/nieadekwatności w odniesieniu do różnych praktyk ograniczających konkurencje oraz różnych rynków.

Adresaci:
Książka adresowana jest zarówno do praktyków prawa - sędziów, radców prawnych, aplikantów sadowych i radcowskich, jak i teoretyków prawa zainteresowanych ochrona konkurencji i prawem własności intelektualnej.