EURO 2012 w Polsce. Organizacja turnieju oraz zapobieganie zagrożeniom bezpieczeństwa publicznego

Autor: Marcin Sabat

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Książka jest jedyną na rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy dokonano oceny potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego podczas największej dotąd imprezy sportowej organizowanej w Polsce - Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Oprócz stricte prawnej analizy znowelizowanej ostatnio ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych autor przedstawia wybrane rozwiązania z punktu widzenia praktyki stadionowej. Przybliża także zasady współpracy różnych służb publicznych zgodnie z aktualnymi trendami zachodnioeuropejskimi, polegającymi na integrowaniu działań podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych.

Publikacja jest adresowana do wszystkich osób i podmiotów zainteresowanych przygotowaniem i przebiegiem imprez sportowych, w szczególności przedstawicieli służb publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas EURO 2012, w tym m.in. pracowników biur i wydziałów zarządzania kryzysowego w urzędach miejskich i wojewódzkich, organów Policji, pracowników służby medycznej oraz straży pożarnej.

Opracowanie powinno zainteresować również pozostałe organizacje i związki sportowe, które w niedalekiej przyszłości zamierzają zorganizować w Polsce mistrzostwa Europy lub świata we własnych dyscyplinach (np. siatkówka, piłka ręczna, lekkoatletyka). Zawarte w książce rozważania obrazują bowiem skalę przykładowego przedsięwzięcia, jakim jest EURO 2012 i jego bezpieczeństwo. Czytelnicy znajdą tutaj także cenne wskazówki, w jaki sposób przygotowywać skuteczną aplikację zgłoszeniową w celu uzyskania praw do goszczenia w Polsce największych imprez sportowych Europy i świata.
 

W obliczu zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej (EURO 2012), których organizacji podjęła się obok Ukrainy także i Polska, trudno wyobrazić sobie bardziej trafny wybór tematu. Autor w "nowoczesny sposób" wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom praktyki i teorii badań zjawisk społecznych z wykorzystaniem metodologicznych instrumentów nauki kryminalistyki, co wydaje się nowatorskim poznawczym zabiegiem, stanowiącym novum na płaszczyźnie polskich badań socjologii bezpieczeństwa. Dr hab. Maciej Szostak, prof. UWr

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "EURO 2012 w Polsce. Organizacja turnieju oraz zapobieganie zagrożeniom bezpieczeństwa publicznego "