ISBN:9788326450563

Zarząd majątkiem wspólnym małżonków

Autor: Krzysztof Gołębiowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Publikacja stanowi kompleksowe i najobszerniejsze w dotychczasowej literaturze opracowanie problematyki zarządu majątkiem wspólnym małżonków. Autor omawia zarówno samo pojecie zarządu, jak i poszczególne przepisy regulujące sposób jego wykonywania. Wiele opisanych w książce zagadnień dotąd nie doczekało się wyczerpującej analizy w literaturze, np. zasada samodzielnego zarządu częścią majątku wspólnego służącą do wykonywania zawodu lub prowadzenia działalności zarobkowej (art. 36 § 3 k.r.o.), czy zagadnienie skuteczności samodzielnie dokonanej przez małżonka czynności zarządu wobec drugiego małżonka.

Adresaci:
Książka adresowana jest przede wszystkim do prawników, którzy zawodowo zajmują się stosowaniem przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w tym do sędziów i notariuszy. Zainteresuje również teoretyków prawa, tym bardziej, że zaproponowana wykładnia pojęcia "zarząd majątkiem wspólnym" jest całkowicie odmienna od dotychczas dominującej.


"(...) zagadnienie zarządu wspólnym majątkiem małżeńskim ma ogromna doniosłość praktyczna. Wspólność ustawowa jest wciąż dominującym liczebnie ustrojem majątkowym miedzy małżonkami. Wraz z rozwojem gospodarki rynkowej, wzrostem ilości transakcji dokonywanych przez osoby pozostające w takiej wspólności, wzrostem zamożności rodzin, a także konsumpcji finansowanej kredytem i zachodzącymi przemianami w sferze zatrudnienia, coraz większego znaczenia nabiera ściśle wyznaczenie zakresu majątku wspólnego, zasad podejmowania decyzji w sprawach tego majątku oraz odpowiedzialności za przedmioty wchodzące w jego skład".

Prof. dr hab. Piotr MachnikowskiNajlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.45 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 81.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
85.55 zł ebuczek.pl
epub pdf
  60.95 zł
w programie Nexto Premium
94.48 zł nexto.pl
mobi epub
101.59 zł empik.pl
epub pdf
101.59 zł virtualo.pl
pdf
81.60 zł ibuk.pl
pdf
84.55 zł gandalf.com.pl
pdf
84.66 zł vagabook.pl
pdf
85.68 zł litres.pl
pdf
90.78 zł swiatebookow.pl
pdf
91.80 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Zarząd majątkiem wspólnym małżonków"