ISBN:9788326450891

Psychologia sądowa dla prawników

Autor: Ewa Gruza

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Prezentowana książka jest propozycją spojrzenia na procedurę karna w inny, niekodeksowy sposób. Autorka podejmuje problematykę wykorzystania wiedzy psychologicznej w poszczególnych czynnościach procesowych i pozaprocesowych, na każdym etapie pracy wykrywczej i w postępowaniu sądowym. Jest to opracowanie o psychologii w postępowaniu karnym, napisane przystępnym i łatwym językiem przez prawnika, a nie psychologa.

W publikacji przedstawiono autorskie podejście do zagadnienia, stanowiące połączenie rozważań teoretycznych z zaleceniami praktycznymi, możliwymi, a niekiedy koniecznymi do zastosowania w trakcie realizacji wybranych czynności procesowo-kryminalistycznych i funkcji orzeczniczych w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć tak kryminalistyki, jak i psychologii.

Drugie wydanie zostało uzupełnione o aktualna literaturę przedmiotu, prezentującą najnowszą wiedzę z omawianej dziedziny.

Książką jest przydatna w pracy prawników, funkcjonariuszy policji i innych służb prowadzących postępowania, w których niezbędne jest szerokie zastosowanie wiedzy z zakresu psychologii, zwłaszcza sądowej.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Ewa Gruza - inne e-booki