ISBN:9788326451423

Inflacja prawa administracyjnego. TOM II

Autor: Dariusz Kijowski, Patrycja Joanna Suwaj

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Publikacja zawiera zbiór artykułów przygotowanych w związku ze Zjazdem Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego organizowanym w Białymstoku w dniach 23-26 września 2012 roku, zatytułowanym "Kryzys prawa administracyjnego w administracji publicznej". Wszystkie artykuły opublikowane zostały w czterech tomach zatytułowanych: Jakość prawa administracyjnego, Inflacja prawa administracyjnego, Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne oraz Wykładnia i stosowanie prawa administracyjnego.

W niniejszym tomie zaprezentowane zostały wieloaspektowe rozważania nad przyczynami, przejawami, obszarami występowania oraz skutkami kryzysu i inflacji prawa administracyjnego. Temat przewodni potraktowano w różnorodny sposób, wprowadzając ogólnie w problematykę kryzysu prawa administracyjnego i jego inflacji, jak tez odnosząc się do kwestii szczegółowych.

Istnieje z pewnością jeszcze wiele zagadnień i problemów nieopisanych w opracowaniu, które wiążą się ze zjawiskiem kryzysu prawa administracyjnego i jego inflacji; terminy te bowiem nie dają się jednoznacznie transponować do języka właściwego nauce prawa, stad tez wyczerpanie tematu nie było zamierzeniem pomysłodawców tematu Zjazdu. Autorzy maja jednak nadzieje, iż książka ta okaże się ważnym elementem wzmożonej obecnie dyskusji na temat kryzysu, kryzysu prawa w ogólności, jak tez kryzysu prawa administracyjnego.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.