ISBN:9788326452956

Środki nadzoru na rynku kapitałowym

Autor: Marcin Dyl

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

W monografii poddano analizie środki nadzoru nad rynkiem kapitałowym rozproszone w systemie polskiego prawa i należące do różnych obszarów regulacyjnych - prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Przedmiotem opracowania jest nie tylko opis istniejących na rynku mechanizmów nadzorczych, lecz także ich ocena, wykazująca niejasności, niespójności, a często wady przyjętych rozwiązań.

Adresaci:

Książka przeznaczona jest zarówno dla teoretyków prawa, gdyż systematyzuje różne rozwiązania normatywne na wyższym poziomie ogólności w ramach systemu prawa, jak i praktyków, ponieważ łączy analizę normatywną z praktycznym oddziaływaniem norm związanych ze stosowaniem różnorodnych środków nadzoru. 

 

Prezentowana publikacja jest pierwszym całościowym a zarazem, wobec połączenia analizy nadzoru krajowego i europejskiego, koherentnym opisem (...) środków nadzoru na polskim rynku kapitałowym w polskiej literaturze prawa. (...) W zakresie analizy merytorycznej, warsztatowej i bibliografii, praca reprezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny.
Prof. UW dr hab. Aleksander Chłopecki

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Marcin Dyl - inne e-booki

E-booki podobne do "Środki nadzoru na rynku kapitałowym"