Państwo prawa jeszcze w budowie

Autor: Krzysztof Sobczak, Andrzej Zoll

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 344

Opłacalność: 8.6 zł/100 stron

Książka Państwo prawa jeszcze w budowie to seria wywiadów przeprowadzonych z prof. Andrzejem Zollem. Niewielu jest prawników, którzy wywarli tak duży wpływ na kształtowanie się standardów państwa prawa w Polsce.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu, m.in. w pracy w Trybunale Konstytucyjnym, Państwowej Komisji Wyborczej, Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, jako Rzecznik Praw Obywatelskich, a także wieloletniej działalności naukowej i dydaktycznej prof. Zoll kompetentnie ocenia poziom zaawansowania budowy praworządności w III Rzeczypospolitej.

W prezentowanych rozmowach autorzy poruszają tematy wywołujące burzliwe spory w opinii publicznej, takie jak: religia w szkole, lustracja, aborcja, klauzula sumienia czy rola sądów i trybunałów w budowaniu państwa prawa.
Z lektury wyłania się obraz różnych dróg dochodzenia do całkiem udanego - zdaniem obydwu autorów książki stanu w tej dziedzinie.

Adresaci :
Publikacja stanowi ciekawą pozycję nie tylko dla prawników, ale wszystkich osób, które interesują mechanizmy zachodzące w polskim prawie i ich wpływ na kształtowanie się państwa prawa.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 29,58

Formaty Cena Księgarnia
pdf
29,58 zł vagabook.pl
pdf
31,20 zł ibuk.pl
pdf
31,63 zł swiatebookow.pl
pdf
  19,98 zł
w programie Nexto Premium
31,63 zł nexto.pl
pdf
31,98 zł gandalf.com.pl
pdf
33,30 zł legimi.com
pdf
35,10 zł zinamon.pl
pdf
39,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Państwo prawa jeszcze w budowie"