Państwo prawa jeszcze w budowie

Autor: Krzysztof Sobczak, Andrzej Zoll

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 344

Opłacalność: 9.98 zł/100 stron

Książka Państwo prawa jeszcze w budowie to seria wywiadów przeprowadzonych z prof. Andrzejem Zollem. Niewielu jest prawników, którzy wywarli tak duży wpływ na kształtowanie się standardów państwa prawa w Polsce.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu, m.in. w pracy w Trybunale Konstytucyjnym, Państwowej Komisji Wyborczej, Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, jako Rzecznik Praw Obywatelskich, a także wieloletniej działalności naukowej i dydaktycznej prof. Zoll kompetentnie ocenia poziom zaawansowania budowy praworządności w III Rzeczypospolitej.

W prezentowanych rozmowach autorzy poruszają tematy wywołujące burzliwe spory w opinii publicznej, takie jak: religia w szkole, lustracja, aborcja, klauzula sumienia czy rola sądów i trybunałów w budowaniu państwa prawa.
Z lektury wyłania się obraz różnych dróg dochodzenia do całkiem udanego - zdaniem obydwu autorów książki stanu w tej dziedzinie.

Adresaci :
Publikacja stanowi ciekawą pozycję nie tylko dla prawników, ale wszystkich osób, które interesują mechanizmy zachodzące w polskim prawie i ich wpływ na kształtowanie się państwa prawa.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 34,32

Formaty Cena Księgarnia
pdf
34,32 zł ibuk.pl
pdf
35,10 zł ravelo.pl
pdf
35,10 zł zinamon.pl
pdf
37,05 zł swiatebookow.pl
pdf
  23,40 zł
w programie Nexto Premium
37,05 zł nexto.pl
pdf
37,47 zł gandalf.com.pl
pdf
39,00 zł legimi.com
pdf
39,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Państwo prawa jeszcze w budowie"