ISBN:9788326460920

Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju

Autor: Rogala-Marciniak Sylwia, Marciniak Łukasz T.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 456

Opłacalność: 44.13 zł/100 stron

Kompleksowy zestaw 71 narzędzi coachingowych z materiałami online do wykorzystania w coachingu biznesowym oraz życiowym, w pracy z klientem indywidualnym i zespołowym. Zawiera wersje elektroniczne materiałów zarówno dla coacha, jak i dla klienta, umożliwiające szybki wydruk gotowych formularzy i arkuszy, a także w razie potrzeby ich dowolną edycję i modyfikację w celu dopasowania poszczególnych narzędzi do indywidualnych potrzeb konkretnych klientów. Są one dostępne na stronie www.coaching.abc.com.pl po wpisaniu zamieszczonego w segregatorze kodu aktywacyjnego.

Autorzy przedstawili własne narzędzia oraz dokonali przeglądu narzędzi wykorzystywanych w różnych podejściach i stylach coachingu, od koncepcji ericksonowskich po prowokatywne, związane z praktyką opartą na dowodach (evidence-based) i z podejściem intuicyjnym. Wszystkie zaprezentowane w zestawie narzędzia stosowane w coachingu zostały przedstawione jako bogaty poznawczo i emocjonalnie proces interakcji, a nie tylko proceduralnie opisana technika. Narzędzia mają różne źródła inspiracji wywodzą się z praktyki terapeutycznej, biznesowej, edukacyjnej, z treningu sportowego, inżynierii, a nawet filozofii. Stworzone zostały na podstawie wiedzy psychologicznej, socjologicznej, zarządczej i osiągnięć metodologii badań, odwołują się też do rozwoju duchowości człowieka. Uporządkowano je według kryterium celu ich zastosowania, odnosząc się do najistotniejszych aspektów procesu coachingu. W zbiorze można znaleźć materiały:
 • służące badaniu potrzeb,
 • wspomagające całościowe kształtowanie formy pracy z klientem,
 • pomagające w budowaniu relacji,
 • wspierające tworzenie i obieranie celów,
 • ułatwiające pracę z wartościami i motywacją klienta,
 • rozwijające kreatywność,
 • wzbudzające pogłębioną refleksję,
 • pomagające w przełamaniu impasu,
 • służące monitorowaniu i ewaluacji procesu.
 • Adresaci:
  Publikacja jest przeznaczona dla coachów jako źródło konkretnych narzędzi, wiedzy, inspiracji, a także wskazówek dotyczących możliwych innowacji lub udoskonaleń w pracy.

  "To wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Autorzy przekazują Czytelnikowi wypracowany przez lata praktyki zestaw narzędzi wspierających prowadzenie sesji coachingowych. Prezentowane narzędzia pochodzą z różnych nurtów coachingu. W praktyce realizowana jest tu zasada, iż punktem wyjścia powinna być konkretna osoba i jej potrzeby rozwojowe, a nie dogmatycznie traktowane podstawy teoretyczne szkoły, z której wywodzi się coach.
  Najważniejsze narzędzie coacha stanowi jego osobowość to prawda, której nie sposób zakwestionować. Ważna jest jednak także znajomość innych narzędzi przedstawiana książka może stać się nieocenioną pomocą w tej dziedzinie".


  dr Małgorzata Sidor-Rządkowska


Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.111 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 201.22 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
208.01 zł ebuczek.pl
pdf
201.22 zł gandalf.com.pl
pdf
204.18 zł ibuk.pl
pdf
224.10 zł zinamon.pl
pdf
249.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju"