ISBN:9788326460920

Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju

Autor: Rogala-Marciniak Sylwia, Marciniak Łukasz T.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 456

Opłacalność: 42.43 zł/100 stron

Kompleksowy zestaw 71 narzędzi coachingowych z materiałami online do wykorzystania w coachingu biznesowym oraz życiowym, w pracy z klientem indywidualnym i zespołowym. Zawiera wersje elektroniczne materiałów zarówno dla coacha, jak i dla klienta, umożliwiające szybki wydruk gotowych formularzy i arkuszy, a także w razie potrzeby ich dowolną edycję i modyfikację w celu dopasowania poszczególnych narzędzi do indywidualnych potrzeb konkretnych klientów. Są one dostępne na stronie www.coaching.abc.com.pl po wpisaniu zamieszczonego w segregatorze kodu aktywacyjnego.

Autorzy przedstawili własne narzędzia oraz dokonali przeglądu narzędzi wykorzystywanych w różnych podejściach i stylach coachingu, od koncepcji ericksonowskich po prowokatywne, związane z praktyką opartą na dowodach (evidence-based) i z podejściem intuicyjnym. Wszystkie zaprezentowane w zestawie narzędzia stosowane w coachingu zostały przedstawione jako bogaty poznawczo i emocjonalnie proces interakcji, a nie tylko proceduralnie opisana technika. Narzędzia mają różne źródła inspiracji wywodzą się z praktyki terapeutycznej, biznesowej, edukacyjnej, z treningu sportowego, inżynierii, a nawet filozofii. Stworzone zostały na podstawie wiedzy psychologicznej, socjologicznej, zarządczej i osiągnięć metodologii badań, odwołują się też do rozwoju duchowości człowieka. Uporządkowano je według kryterium celu ich zastosowania, odnosząc się do najistotniejszych aspektów procesu coachingu. W zbiorze można znaleźć materiały:
 • służące badaniu potrzeb,
 • wspomagające całościowe kształtowanie formy pracy z klientem,
 • pomagające w budowaniu relacji,
 • wspierające tworzenie i obieranie celów,
 • ułatwiające pracę z wartościami i motywacją klienta,
 • rozwijające kreatywność,
 • wzbudzające pogłębioną refleksję,
 • pomagające w przełamaniu impasu,
 • służące monitorowaniu i ewaluacji procesu.
 • Adresaci:
  Publikacja jest przeznaczona dla coachów jako źródło konkretnych narzędzi, wiedzy, inspiracji, a także wskazówek dotyczących możliwych innowacji lub udoskonaleń w pracy.

  "To wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Autorzy przekazują Czytelnikowi wypracowany przez lata praktyki zestaw narzędzi wspierających prowadzenie sesji coachingowych. Prezentowane narzędzia pochodzą z różnych nurtów coachingu. W praktyce realizowana jest tu zasada, iż punktem wyjścia powinna być konkretna osoba i jej potrzeby rozwojowe, a nie dogmatycznie traktowane podstawy teoretyczne szkoły, z której wywodzi się coach.
  Najważniejsze narzędzie coacha stanowi jego osobowość to prawda, której nie sposób zakwestionować. Ważna jest jednak także znajomość innych narzędzi przedstawiana książka może stać się nieocenioną pomocą w tej dziedzinie".


  dr Małgorzata Sidor-Rządkowska


Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.106 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 193.48 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
249.00 zł litres.pl
mobi epub
208.01 zł ebuczek.pl
pdf
193.48 zł gandalf.com.pl
pdf
199.20 zł ibuk.pl
pdf
211.65 zł vagabook.pl
pdf
221.61 zł swiatebookow.pl
pdf
224.10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju"