ISBN:9788326462160

Przestępstwa prasowe

Autor: Elżbieta Czarny-Drożdżejko

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 68.00 zł.

Książka jest pierwszą na rynku monografią porównawczą w zakresie systemów prawnych odnoszących się do karnych aspektów działalności medialnej.

Czytelnik sięgając po opracowanie, znajdzie w nim odpowiedź na wątpliwości i problemy związane z funkcjonowaniem mediów we współczesnym społeczeństwie. Publikacja prezentuje liczne orzeczenia polskich i francuskich sądów w sprawach prasowych oraz poglądy doktryny.

W monografii przedstawiono m.in.:

definicję przestępstwa prasowego i jego sprawcy; porównanie konkretnych grup czynów zabronionych takich, jak: prowokowanie, usprawiedliwianie i zaprzeczanie, znieważanie czy zniesławianie; analizę przepisów umożliwiających w konkretnych przypadkach wyłączenie bezprawności zachowania; wnioski de lege ferenda, które mogą posłużyć ustawodawcy do zmian w polskim systemie prawnym w zakresie przestępczości prasowej.

Adresaci:

Książka przeznaczona jest dla sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych zajmujących się prawem mediów, a także dziennikarzy i redaktorów naczelnych dzienników i czasopism. Zainteresuje również studentów prawa i dziennikarstwa oraz naukowców specjalizujących się w mediach oraz prawie karnym.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 71.39 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
71.39 zł ebuczek.pl
pdf
73.96 zł gandalf.com.pl
pdf
75.65 zł swiatebookow.pl
pdf
76.50 zł zinamon.pl
pdf
79.90 zł ibuk.pl

Elżbieta Czarny-Drożdżejko - inne e-booki