ISBN:9788326463280

Kontrola Skarbowa. Komentarz

Autor: Jacek Kulicki

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

W komentarzu przedstawiono ustrój kontroli skarbowej, procedury kontrolne oraz zagadnienia dotyczące stosunku pracy inspektorów i pracowników kontroli skarbowej.

Autor bardzo szeroko i wnikliwie analizuje wszystkie regulacje zawarte w ustawie, dużą wagę przykłada zwłaszcza do postępowania kontrolnego, specjalnych uprawnień pracowników komórek realizacyjnych (stosowanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej) oraz wywiadu skarbowego.

Publikacja dostarcza konkretnych rozwiązań dotyczących interpretacji przepisów ustawy o kontroli skarbowej i dzięki temu może być pomocna w rozstrzyganiu sporów pomiędzy organami kontroli skarbowej a podmiotami kontrolowanymi, pojawiających się w toku podejmowanych czynności.

Jest to jedyny na rynku komentarz, w którym tak szeroko wykorzystano materiały z procesu legislacyjnego - uzasadnienia projektów ustaw, opinie eksperckie, w tym opinie Biura Analiz Sejmowych, oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego.

Adresaci:

Opracowanie jest przeznaczone dla pracowników aparatu skarbowego, przede wszystkim jednostek organizacyjnych kontroli skarbowej, dla podmiotów kontrolowanych, sędziów orzekających w sprawach z zakresu kontroli skarbowej, doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów, a także pracowników naukowych oraz studentów wydziałów prawa i ekonomii.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.63 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 114.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
128.04 zł ebuczek.pl
pdf
114.75 zł ibuk.pl
pdf
136.17 zł swiatebookow.pl
pdf
137.70 zł zinamon.pl
pdf
153.00 zł litres.pl