Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT

Autor: Paweł Selera

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 372

Opłacalność: 36.05 zł/100 stron

"Odliczenie i zwrot podatku naliczonego to podstawowe "mechanizmy" funkcjonowania podatku od towarów i usług. Przyznanie uprawnienia do odliczenia i zwrotu ma przy tym nie tylko znaczenie dla skutków podatku VAT ocenianych w kraju, lecz także wiąże się z realizacją jednej z podstawowych zasad wspólnego systemu podatku VAT. Stąd też kompleksowa analiza odliczenia i zwrotu podatku naliczonego ma ogromne znaczenie nie tylko dla oceny skutków podatku VAT w kraju, ale także w obszarze Unii Europejskiej (...)".

Dr hab. Paweł Borszowski, prof. UWr

W opracowaniu skomentowano kluczowe zagadnienia związane z problematyką podatku naliczonego, w tym: wyłączenia i ograniczenia w prawie do odliczenia podatku naliczonego, zwrot podatku naliczonego dla podatników krajowych i zagranicznych, korektę podatku naliczonego. Przeanalizowano również kwestie zakresu związku podatku naliczonego ze sprzedażą opodatkowaną podatnika oraz znowelizowane z dniem 1 stycznia 2014 r. przepisy dotyczące powstania i realizacji prawa do odliczeń. Ze względu na kluczowe dla przedsiębiorców zmiany obowiązujące od początku 2014 r. oraz od 1 kwietnia 2014 r. dużo uwagi poświęcono systemowi ograniczeń w prawie do odliczenia.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, osób związanych z obsługą podatkową firm oraz pracowników działów księgowych i finansowych. Może stanowić cenną pomoc dla studentów prawa i ekonomii zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu podatku od towarów i usług.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.74 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 134,10

Formaty Cena Księgarnia
pdf
134,10 zł zinamon.pl
pdf
134,10 zł ravelo.pl
pdf
141,55 zł swiatebookow.pl
pdf
141,55 zł ibuk.pl
pdf
  89,40 zł
w programie Nexto Premium
141,55 zł nexto.pl
pdf
143,18 zł gandalf.com.pl
pdf
149,00 zł legimi.com
pdf
149,00 zł virtualo.pl

Paweł Selera - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w VAT"