ISBN:9788326485282

Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz

Autor: Paweł Podrecki, Damian Flisak, Tomasz Targosz, Sybilla Stanisławska-Kloc, Janusz Raglewski Zbigniew Okoń

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 1560

Opłacalność: 11.48 zł/100 stron

Komentarz, przygotowany przez zespół doświadczonych praktyków i teoretyków prawa autorskiego, stanowi kompleksowe opracowanie zagadnień i przepisów ustawy o prawie autorskim l prawach pokrewnych. W związku z rozwojem techniki, a także wpływem dyrektyw unijnych na prawo polskie, od czasu uchwalenia ustawy pojawiły się zupełnie nowe kwestie, wymagające zaadaptowania utrwalonych konstrukcji prawnych do rzeczywistości.

W książce znajdują się liczne wskazówki o charakterze praktycznym, które będą przydatne w rozwiązywaniu problemów powstających na tle stosowania przepisów tej regulacji oraz w prowadzonych sporach sądowych. Jednocześnie w opracowaniu zawarto analizę kwestii fundamentalnych dla całego systemu prawa autorskiego, co pozwala na pogłębienie i usystematyzowanie obecnego stanu wiedzy z tego zakresu. Niektóre z komentowanych zagadnień, np. Dotyczące zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi, są jednymi z pierwszych opracowań tej tematyk] w literaturze przedmiotu.

Publikacja zawiera bogate orzecznictwo sądów krajowych i zagranicznych (przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej) oraz liczne odniesienia do wypowiedzi przedstawicieli doktryny.

Adresaci: Komentarz jest przeznaczony dla sędziów, prokuratorów, radców prawnych, adwokatów oraz aplikantów tych zawodów. Będzie przydatny także dla twórców, artystów wykonawców, wydawców, producentów, pracowników organizacji zbiorowego zarządzania, a także studentów prawa lub kierunków artystycznych.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.99 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 179,10

Formaty Cena Księgarnia
pdf
179,10 zł zinamon.pl
pdf
179,10 zł ravelo.pl
pdf
189,05 zł swiatebookow.pl
pdf
189,05 zł ibuk.pl
pdf
  119,40 zł
w programie Nexto Premium
189,05 zł nexto.pl
pdf
191,22 zł gandalf.com.pl
pdf
199,00 zł legimi.com
pdf
199,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz"