ISBN:9788326485282

Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz

Autor: Paweł Podrecki, Damian Flisak, Tomasz Targosz, Sybilla Stanisławska-Kloc, Janusz Raglewski Zbigniew Okoń

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 1560

Opłacalność: 8.81 zł/100 stron

Komentarz, przygotowany przez zespół doświadczonych praktyków i teoretyków prawa autorskiego, stanowi kompleksowe opracowanie zagadnień i przepisów ustawy o prawie autorskim l prawach pokrewnych. W związku z rozwojem techniki, a także wpływem dyrektyw unijnych na prawo polskie, od czasu uchwalenia ustawy pojawiły się zupełnie nowe kwestie, wymagające zaadaptowania utrwalonych konstrukcji prawnych do rzeczywistości.

W książce znajdują się liczne wskazówki o charakterze praktycznym, które będą przydatne w rozwiązywaniu problemów powstających na tle stosowania przepisów tej regulacji oraz w prowadzonych sporach sądowych. Jednocześnie w opracowaniu zawarto analizę kwestii fundamentalnych dla całego systemu prawa autorskiego, co pozwala na pogłębienie i usystematyzowanie obecnego stanu wiedzy z tego zakresu. Niektóre z komentowanych zagadnień, np. Dotyczące zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi, są jednymi z pierwszych opracowań tej tematyk] w literaturze przedmiotu.

Publikacja zawiera bogate orzecznictwo sądów krajowych i zagranicznych (przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej) oraz liczne odniesienia do wypowiedzi przedstawicieli doktryny.

Adresaci: Komentarz jest przeznaczony dla sędziów, prokuratorów, radców prawnych, adwokatów oraz aplikantów tych zawodów. Będzie przydatny także dla twórców, artystów wykonawców, wydawców, producentów, pracowników organizacji zbiorowego zarządzania, a także studentów prawa lub kierunków artystycznych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.75 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 137.37 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
142.20 zł ebuczek.pl
mobi epub
166.36 zł ebuczek.pl
pdf
137.37 zł gandalf.com.pl
pdf
151.30 zł swiatebookow.pl
pdf
  101.93 zł
w programie Nexto Premium
157.99 zł nexto.pl
pdf
159.20 zł ibuk.pl
pdf
165.17 zł vagabook.pl
pdf
167.16 zł litres.pl
pdf
169.88 zł virtualo.pl
pdf
179.10 zł zinamon.pl

Paweł Podrecki - inne e-booki

Tomasz Targosz - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz"