Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Lidia Marciniak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 220

Opłacalność: 18.04 zł/100 stron

Publikacja Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu ma na celu przedstawienie i wyjaśnienie praktycznych problemów związanych ze stosowaniem ustawy o ochronie danych osobowych dotyczących m.in.: zakresu przetwarzania (w szczególności gromadzenia i udostępniania) przez placówki oświatowe danych osobowych uczniów, dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły czy przedszkola, zasad ochrony danych osobowych, oraz odpowiedzialności dyrektora za naruszenie zasad ochrony danych osobowych. W opracowaniu omówiono również nowe zasady zgłaszania zbiorów danych, obowiązek powołania i zgłoszenia do rejestracji ABI (administratora bezpieczeństwa informacji), jego status i kompetencje, które obowiązują od 1 stycznia 2015 r. oraz zagadnienia dostępu do informacji publicznej. Praktyczny charakter publikacji został wzbogacony przykładowymi wzorami dokumentów oraz procedurą przetwarzania danych osobowych w placówkach oświatowych.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla dyrektorów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli, organów prowadzących oraz rodziców uczniów zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych w oświacie.

Książki z serii Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach przedstawiają najczęstsze problemy prawne zgłaszane przez użytkowników serwisu Prawo oświatowe/ABC, prowadzonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Odpowiedzi udzielane przez specjalistów są bogatym źródłem praktycznej wiedzy prawnej, ułatwiają działanie i podejmowanie decyzji tym, którzy znaleźli się w podobnych sytuacjach.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 39.69 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  25.61 zł
w programie Nexto Premium
39.69 zł nexto.pl
mobi epub
42.68 zł empik.pl
epub pdf
42.68 zł virtualo.pl
epub pdf
43.68 zł gandalf.com.pl
epub
40.55 zł swiatebookow.pl

Lidia Marciniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach"