Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Lidia Marciniak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 220

Opłacalność: 20 zł/100 stron

Publikacja Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu ma na celu przedstawienie i wyjaśnienie praktycznych problemów związanych ze stosowaniem ustawy o ochronie danych osobowych dotyczących m.in.: zakresu przetwarzania (w szczególności gromadzenia i udostępniania) przez placówki oświatowe danych osobowych uczniów, dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły czy przedszkola, zasad ochrony danych osobowych, oraz odpowiedzialności dyrektora za naruszenie zasad ochrony danych osobowych. W opracowaniu omówiono również nowe zasady zgłaszania zbiorów danych, obowiązek powołania i zgłoszenia do rejestracji ABI (administratora bezpieczeństwa informacji), jego status i kompetencje, które obowiązują od 1 stycznia 2015 r. oraz zagadnienia dostępu do informacji publicznej. Praktyczny charakter publikacji został wzbogacony przykładowymi wzorami dokumentów oraz procedurą przetwarzania danych osobowych w placówkach oświatowych.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla dyrektorów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli, organów prowadzących oraz rodziców uczniów zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych w oświacie.

Książki z serii Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach przedstawiają najczęstsze problemy prawne zgłaszane przez użytkowników serwisu Prawo oświatowe/ABC, prowadzonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Odpowiedzi udzielane przez specjalistów są bogatym źródłem praktycznej wiedzy prawnej, ułatwiają działanie i podejmowanie decyzji tym, którzy znaleźli się w podobnych sytuacjach.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 44,00

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  30,00 zł
w programie Nexto Premium
47,50 zł nexto.pl
epub pdf
47,50 zł swiatebookow.pl
epub pdf
48,04 zł gandalf.com.pl
mobi epub
50,00 zł litres.pl
epub pdf
50,00 zł legimi.com
epub pdf
50,00 zł virtualo.pl
epub
44,00 zł ibuk.pl
pdf
44,00 zł ibuk.pl
epub
45,00 zł ravelo.pl
epub
45,00 zł zinamon.pl
pdf
45,00 zł ravelo.pl
pdf
45,00 zł zinamon.pl

Lidia Marciniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach"