Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Lidia Marciniak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 220

Opłacalność: 18.18 zł/100 stron

Publikacja Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu ma na celu przedstawienie i wyjaśnienie praktycznych problemów związanych ze stosowaniem ustawy o ochronie danych osobowych dotyczących m.in.: zakresu przetwarzania (w szczególności gromadzenia i udostępniania) przez placówki oświatowe danych osobowych uczniów, dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły czy przedszkola, zasad ochrony danych osobowych, oraz odpowiedzialności dyrektora za naruszenie zasad ochrony danych osobowych. W opracowaniu omówiono również nowe zasady zgłaszania zbiorów danych, obowiązek powołania i zgłoszenia do rejestracji ABI (administratora bezpieczeństwa informacji), jego status i kompetencje, które obowiązują od 1 stycznia 2015 r. oraz zagadnienia dostępu do informacji publicznej. Praktyczny charakter publikacji został wzbogacony przykładowymi wzorami dokumentów oraz procedurą przetwarzania danych osobowych w placówkach oświatowych.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla dyrektorów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli, organów prowadzących oraz rodziców uczniów zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych w oświacie.

Książki z serii Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach przedstawiają najczęstsze problemy prawne zgłaszane przez użytkowników serwisu Prawo oświatowe/ABC, prowadzonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Odpowiedzi udzielane przez specjalistów są bogatym źródłem praktycznej wiedzy prawnej, ułatwiają działanie i podejmowanie decyzji tym, którzy znaleźli się w podobnych sytuacjach.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 40,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
  30,00 zł
w programie Nexto Premium
47,50 zł nexto.pl
bez DRM epub pdf
47,50 zł swiatebookow.pl
bez DRM epub pdf
48,04 zł gandalf.com.pl
bez DRM epub pdf
50,00 zł virtualo.pl
bez DRM epub
40,00 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
40,00 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM epub
45,00 zł ravelo.pl
bez DRM epub
45,00 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
45,00 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
45,00 zł zinamon.pl

Lidia Marciniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Ochrona danych osobowych w szkole i przedszkolu. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach"