ISBN:9788326487125

Program Rodzina 500 plus. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych na dzieci

Autor: Adam Błaszko, Magdalena Januszewska, Anna Kawecka, Bożena Tyra, Żanetta Gawarkiewicz, Anna Sabuda, Dominik Kucharski Krystyna Gąsiorek

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 224

Opłacalność: 22.2 zł/100 stron

W dniu 1 kwietnia 2016 r. weszła w życie ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, powszechnie nazywana Programem Rodzina 500 plus.

Na mocy tej ustawy każda rodzina ma prawo do świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, natomiast rodziny spełniające kryterium dochodowe - również na pierwsze dziecko w wieku do 18. roku życia. Ciężar zrealizowania założeń tej ustawy spoczywa na gminach. Zadanie to zostało nałożone na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, który może upoważnić odpowiednie osoby do prowadzenia postępowania w sprawach z zakresu świadczenia wychowawczego.

Niniejsza publikacja ma pomóc w sprawnym przeprowadzeniu tego postępowania. Zawiera komentarze praktyczne omawiające wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia wychowawczego, uchyleniu, zmianie oraz uznaniu za świadczenie nienależnie pobrane, a także wzory niezbędnych decyzji, w tym: o przyznaniu świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko, o przyznaniu świadczenia wychowawczego na kolejne dziecko, o przyznaniu świadczenia wychowawczego na pierwsze i kolejne dziecko, odmawiającej przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko, dotyczącej odmowy świadczenia na pierwsze dziecko i przyznania świadczenia na kolejne dziecko, odmawiającej przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na drugie dziecko, zmieniającej decyzję przyznającą prawo do świadczenia wychowawczego. W poradniku zamieszczono również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji nowych przepisów. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązywania problemowych sytuacji.

Wszystkie publikacje z serii Biblioteka Pomocy Społecznej zostały przygotowane z myślą o praktykach i przeznaczone są dla pracowników socjalnych i pracowników administracji samorządowej. Ułatwią im wykonywanie obowiązków i pomogą znaleźć rozwiązania w kontrowersyjnych nieraz sytuacjach, z którymi mogą się zetknąć w swojej pracy.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 49.73 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
epub pdf
  35.35 zł
w programie Nexto Premium
54.79 zł nexto.pl
epub pdf
56.78 zł gandalf.com.pl
mobi epub
58.91 zł empik.pl
epub pdf
58.91 zł virtualo.pl
epub pdf
58.91 zł legimi.com
epub
47.20 zł ibuk.pl
epub
53.10 zł zinamon.pl
epub
59.00 zł swiatebookow.pl

Adam Błaszko - inne e-booki

Magdalena Januszewska - inne e-booki

Anna Kawecka - inne e-booki

Bożena Tyra - inne e-booki

Żanetta Gawarkiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Program Rodzina 500 plus. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych na dzieci"