ISBN:9788326494390

Postępowanie w sprawach nieletnich na tle standardów europejskich

Autor: Marianna Korcyl-Wolska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

W podręczniku przedstawiono:

zasady odpowiedzialności nieletnich za naruszanie przez nich obowiązującego prawa, także w ujęciu historycznym, czynności Policji dokonywane przed wszczęciem postępowania w sprawach nieletnich, przebieg postępowania w sprawach nieletnich.

W trzecim wydaniu autorka szczegółowo omawia rozwiązania przyjęte przez ostatnią dużą nowelizację ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z 2013 r., która w znaczącym stopniu zmieniła model postępowania w sprawach nieletnich

, wprowadzając nowy kształt postępowania sądowego opartego niemal w pełnym zakresie na procedurze cywilnej. Bardzo wnikliwie przedstawia nowe przepisy ustawy oraz daje praktyczne wskazówki w zakresie ich stosowania. Ponadto istotną część trzeciego wydania podręcznika stanowi analiza prawna oraz ocena przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich w świetle standardów europejskich.

Książka nie ma charakteru wyłącznie teoretycznego, uwzględnia bowiem problemy stosowania przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich w praktyce na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Adresaci: Publikacja jest przeznaczona zarówno dla studentów wydziałów prawa i aplikantów poszczególnych zawodów prawniczych, jak i przedstawicieli praktyki stosujących przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, zwłaszcza sędziów rodzinnych, prokuratorów, funkcjonariuszy Policji, kuratorów, a także adwokatów.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 33.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.57 zł ebuczek.pl
mobi epub
35.57 zł ebuczek.pl
pdf
33.60 zł ibuk.pl
pdf
35.25 zł gandalf.com.pl
pdf
37.38 zł swiatebookow.pl
pdf
37.80 zł zinamon.pl
pdf
42.00 zł litres.pl