ISBN:9788326801938

Dwie dekady wolności

Autor: Adam Michnik

Wydawnictwo: Agora

Stron: 657

Opłacalność: 2.16 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Tom 6 jubileuszowej serii „Dzieła Wybrane Adama Michnika”, którą obecnie wydajemy w formie e-booków, obejmuje teksty publicystyczne publikowane w niezależnym kwartalniku politycznym „Krytyka”, „Tygodniku Powszechnym, w książce „Historia i wyobraźnia. Studia ofiarowane Bronisławowi Baczce” oraz w „Gazecie Wyborczej”.

Pisma, które składają się na niniejszy zbiór, pomieszczono w następujących częściach: „Aksamitna transformacja”, „Trudne rozmowy polsko-żydowskie”, „Igranie z Rosją”, „Drogi wolności”, „Piekło Bałkanów” oraz „Wzlot i upadek IV RP”. Adam Michnik opisuje w nich kolejne fazy demontażu systemu komunistycznej dyktatury, stawia pytanie, jakiego prezydenta potrzebowała Polska w 1995 r., będąca wówczas krajem młodej demokracji. Ponadto pisze o procedurze lustracyjnej, pobycie wojsk polskich w Iraku, zablokowaniu przez Samoobronę Andrzeja Leppera przejścia granicznego w Świecku oraz reakcji rządu na to zajście.

Wydanie wzbogacone jest o posłowie „Liberalny inteligent i wiatr dziejów”, będące polemiką z Rafałem Kalukinem i jego „Listem do starszych kolegów”.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 14.16 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.16 zł ibuk.pl
mobi epub
16.70 zł gandalf.com.pl
mobi epub
16.89 zł publio.pl
mobi
14.50 zł zinamon.pl
epub
14.50 zł zinamon.pl

Adam Michnik - inne e-booki

E-booki podobne do "Dwie dekady wolności"