ISBN:9788326808371

Poezje. Wybór

Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Wydawnictwo: Agora SA

Wśród poetów Młodej Polski nie miał sobie równych. Utworami jego autorstwa zachwycali się nie tylko miłośnicy liryk, a manifesty światopoglądowe zawarte w jego wierszach pozostawały na ustach wszystkich artystów epoki. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, urodzony na Podhalu, od dziecka wychowywany w bliskości z kulturą, bywalec salonów, bohater burzliwych romansów. Za poetę pokolenia uznany został nie bez powodu.
W swych wierszach dawał wyraz znużeniu, smutkowi i rozczarowaniu, które przytłaczały nie tylko jego samego i innych artystów, lecz także znaczną część społeczeństwa końca wieku. Jego przejmująca, pełna niepokoju poezja stała się dokumentem kryzysu wartości i ideałów, „choroby wieku” zwanej dekadentyzmem.
To pesymistyczne przesłanie nie zdominowało jednak twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Spod jego pióra wyszły też urzekające pięknem liryki miłosne i wyjątkowa w swej formie poezja tatrzańska opiewająca majestat górskiego krajobrazu. Miłość do gór i miłość do kobiet były zgoła odmienne. Pierwsza przywoływała wspomnienie i spokój ducha, druga – prowokowała śmiałością i rozbudzała zmysły...

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 6.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
0.00 zł publio.pl
mobi epub
od 10.73 zł
(dla stałych klientów)
11.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
11.99 zł inverso.pl
mobi epub
12.99 zł gandalf.com.pl
mobi epub
13.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  8.94 zł
w programie Nexto Premium
13.86 zł nexto.pl
mobi epub
14.90 zł litres.pl
mobi epub
14.90 zł publio.pl
mobi epub
14.90 zł ibuk.pl
mobi epub
14.90 zł woblink.pl

Kazimierz Przerwa-Tetmajer - inne e-booki

E-booki podobne do "Poezje"