Leksykon buntowników

Autor: Max Cegielski

Wydawnictwo: Agora

Stron: 360

Opłacalność: 8.11 zł/100 stron

„Oto moja subiektywna historia buntu. Opowiedziałem ją poprzez biografie najbardziej charyzmatycznych postaci z panteonu muzyki i literatury biografie najbardziej charyzmatycznych postaci z panteonu muzyki i literatury: od bitników, Boba Dylana i hipisów, przez punk rock, po hip-hop i Magika z Paktofoniki. Dlaczego oni? Czy Jimiego Hendrixa, który był postacią absolutnie kultową dla pokolenia mojego ojca, powinny znać również moje dzieci? Joe Strummer, lider The Clash, to dla mnie ważna osoba, ale jak wytłumaczyć jego rangę mojej mamie? Po co dzisiejszym licealistom Andy Warhol czy David Bowie? Co ma wspólnego Kurt Cobain z Nirvany z Ianem Curtisem z Joy Division? Tworząc w Radiu Roxy „Leksykon buntowników”, a później jego książkową postać, próbowałem odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę łączy najdziwniejsze twarze kontrkultury. Czy ich losy splatają się w jedną opowieść? I o czym jest ta opowieść? Jedno wiem na pewno: nie znając tej historii, nie zrozumiemy, kim jesteśmy my sami”.

Max Cegielski

„Max Cegielski sam w życiu troszkę narozrabiał, więc ma obiektywne spojrzenie na swoich bohaterów. Opisał już Indie, Pakistan, Rechowiczów… pora na największych łobuzów popkultury”.

Piotr „Kędzior” Kędzierski, Radio Roxy – „Ranne kakao”, „2 neurony i 3 jądra”

„Przy pierwszym spotkaniu z Maxem w Radiu Kolor od razu zwróciłem uwagę na jego głos. Wkrótce okazało się, że ma też słuch, gust i wszechstronną ciekawość. Bardzo przyjemny zestaw cech”.

Wojciech Mann

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 29,19

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
29,19 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
34,90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 31,42 zł
(dla stałych klientów)
34,91 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
34,91 zł publio.pl
mobi epub pdf
44,55 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
44,55 zł ravelo.pl
mobi epub
29,31 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
34,91 zł legimi.com
mobi epub
45,00 zł swiatksiazki.pl
mobi
44,60 zł zinamon.pl
epub
44,60 zł zinamon.pl
pdf
44,60 zł zinamon.pl

Max Cegielski - inne e-booki

E-booki podobne do "Leksykon buntowników"