Soczi. Igrzyska Putina. Jak prezydent Rosji zorganizował sobie najdroższe w historii zimowe igrzyska olimpijskie

Autor: Wacław Radziwinowicz

Wydawnictwo: Agora

Stron: 168

Opłacalność: 16.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 7%

Zaraz po ogłoszeniu przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, że Soczi będzie gospodarzem XXII Zimowych Igrzysk, w Rosji bardzo popularne stało się imię Olimpiada. Prawosławni duchowni krzywili się na to pogaństwo, ale prawnicy Urzędów Rejestracji Stanu Cywilnego (ZAGS-ów) chętnie nadawali je urodzonym właśnie córkom uniesionych entuzjazmem obywateli.

Tutaj to nic nadzwyczajnego. W Rosji, jak i w ZSRR, raz za razem pojawiają się mody na dziwne imiona. Kiedy Związek Radziecki był najlepszym przyjacielem uciskanych ludów Afryki, chłopcom nadawano imiona takie jak Kokos. Z kolei urodzone przed Świętem Pracy dziewczynki przez długi czas dostawały imiona takie jak Dazdrawpierma – to skrót od „Da zdrastwujet pierwoje maja” (Niech się święci pierwszy maja). Jeśli tak nazwana pani miała do tego ojca internacjonalistę, to przez całe życie zwracano się do niej po imieniu i „otczestwu” Dazdrawpiermo Kokosowna.

Igrzyskom w Soczi, zgodnie z rosyjskimi zwyczajami, Rosjanie nadali też patronimik. Dla nich jest ona Olimpiadą Władimirowną – bo za jej ojca uważają Władimira Władimirowicza Putina. I słusznie.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 27,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27,90 zł publio.pl
mobi epub
28,50 zł swiatksiazki.pl

Wacław Radziwinowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Soczi. Igrzyska Putina. Jak prezydent Rosji zorganizował sobie najdroższe w historii zimowe igrzyska olimpijskie"