ISBN:9788326816475

Ucieczka z Wichita Falls

Autor: Wiesław Wernic

Wydawnictwo: Agora

Rok 1879. Robert Dreer, wychowanek Karola Gordona, znany nam już z powieści „Łapacz z Sacramento”, zostaje pomocnikiem szeryfa Denisa Murphy’ego w teksaskim Wichita Falls. Przypadek sprawia, że staje się ofiarą zawiści swego rówieśnika Boba Locke’a, który oskarża go o usiłowanie zabójstwa. Robert nie wie, jak oczyścić się z fałszywego zarzutu. Ucieka z Wichita Falls, by szukać pomocy u swych przyjaciół – szeryfa Vincenta Irvina i Karola Gordona, przybywających w odległym o tysiące kilometrów Fort Benton w stanie Montana. W czasie pełnej przygód podróży spotka wyjątkowo barwnego wagabundę Allana Bowa, który w niecodziennych okolicznościach stanie się jego sojusznikiem i przyjacielem.
Razem z naszymi bohaterami będziemy płynąć statkiem po chimerycznej rzece Missisipi aż do St. Louis w Missouri, odbędziemy długą podróż pociągiem do Pocatello, przemierzymy konno prerię w Idaho, żeby odwiedzić Yambadikę – słynnego czarownika indiańskiego plemienia Szoszonów. Czy podjęcie tych wszystkich wyzwań pomoże Robertowi osiągnąć upragniony cel, którym jest odzyskanie dobrego imienia?
„Ucieczka z Wichita Falls” to dwunasta powieść westernowego cyklu. Jego autor podbił serca czytelników nie tylko świetnie skonstruowanymi fabułami, lecz także doskonałą znajomością kultury, geografii i historii Dzikiego Zachodu oraz obyczajów zamieszkałych na tych terenach indiańskich plemion.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 15.07 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.07 zł ibuk.pl
mobi epub
16.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 16.19 zł
(dla stałych klientów)
17.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.99 zł empik.pl
mobi epub
19.99 zł virtualo.pl
mobi epub
19.99 zł publio.pl
mobi
15.40 zł zinamon.pl
epub
15.40 zł zinamon.pl

Wiesław Wernic - inne e-booki

E-booki podobne do "Ucieczka z Wichita Falls"