ISBN:9788326816833

Leśna mafia. Szwedzki thriller ekologiczny

Autor: Maciej Zaremba Bielawski

Wydawnictwo: Agora

Opłacalność: 12.97 zł/100 stron

Maciej Zaremba, który zawsze wyczuwał to, co typowo szwedzkie, tym razem opisuje współczesną gospodarkę leśną, która zamienia lasy na uprawy przemysłowe. Opowiada o nielegalnych powiązaniach koncernów drzewnych i administracji publicznej, o naiwnej walce ludzi przeciw karczowiskom, podchodzącym pod progi domów, o pewnym ministrze rolnictwa, który zasłania się prawem własności, ale przede wszystkim o racjonalizmie, który wcale nie jest racjonalny. Ostrzeżenia słychać było od lat 70., a dziś ostatnie lasy zmieniają się w plantacje świerku. Szwecja zmienia skórę krajobrazu. Szwedzki parlament tego nie dostrzega...

„Cykl reportaży, wraz z nowo napisanym rozdziałem, został właśnie wydany w formie książkowej. To prawdziwy bestseller. Efektownie opowiedziany, erudycyjny, dogłębnie krytyczny. Słowem – kawał świetnej reporterskiej roboty. Nic dziwnego, że Zaremba został uhonorowany tytułem ekologicznego dziennikarza roku. Gdyby ten kraj miał więcej szczęścia do dziennikarzy klasy Zaremby, może nawet młode pokolenie byłoby skłonne wydawać pieniądze na gazety” – Peter Viktorsson, „Kristianstadsbladet”

„Mój niepokój przerodził się w trakcie lektury w uczucie tryumfu. Wreszcie jakiś autorytet zabrał głos w obronie lasów. Wreszcie ktoś wskazał absurdy w szwedzkim ustawodawstwie na temat lasów oraz w praktyce administracyjnej wokół wycinek. Wreszcie ktoś powiedział głośno o «oligopolu», obnażył nowomowę rodem z Orwella («obszary odnowy» zamiast «karczowiska») oraz pokazał, jak urzędnicy i politycy chodzą na pasku przemysłu drzewnego” – Eva-Lotta Hultén, „Göteborgsposten”

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.71 zł ibuk.pl
mobi epub
21.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
23.00 zł bezdroza.pl
mobi epub
23.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 20.70 zł
(dla stałych klientów)
23.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi epub
29.99 zł publio.pl

Maciej Zaremba Bielawski - inne e-booki

E-booki podobne do "Leśna mafia. Szwedzki thriller ekologiczny"