Grobowiec Lenina

Autor: David Remnick

Wydawnictwo: Agora

Stron: 616

Opłacalność: 7.29 zł/100 stron

Przenikliwy reportaż o schyłkowym okresie imperium i ostatecznym upadku ZSRR.

Bestseller uhonorowany Nagrodą Pulitzera.

David Remnick, amerykański dziennikarz i korespondent "The Washington Post" w Moskwie, był naocznym świadkiem przemian zachodzących w ZSRR na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku i miał okazję z bliska przyglądać się wszystkim przejawom agonii sowieckiego imperium. Dzięki poczynionym obserwacjom stworzył książkę będącą zarówno głęboką analizą panującej wówczas sytuacji społeczno – politycznej, jak i porywającą reporterską relacją naocznego świadka tamtych wydarzeń. Bohaterami książki stali się zarówno prości ludzie, jak syberyjscy górnicy, ale też Michaił Gorbaczow, Borys Jelcyn i ostatni żyjący zausznicy Stalina.

Grobowiec Lenina jest uznawany za najlepszą książkę non fiction na temat rozpadu związku Radzieckiego. Stanowi ona również klucz do zrozumienia współczesnej Rosji.

Komunistyczna ideologia, radzieckie państwo i stare imperium przestały istnieć i nie ma rzeczywistego powodu, by bać się ich powrotu. Niemniej poczucie końca - nagłego i szczęśliwego zakończenia - jest złudzeniem, w które od wielu lat już nikt nie wierzy.

ZE WSTĘPU DO KSIĄŻKI

David Remnick (ur. 1958) - jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich dziennikarzy. Od 1998 roku jest redaktorem naczelnym prestiżowego magazynu "The New Yorker". Swoją karierę zaczynał w dzienniku "The Washington Post" - był jego moskiewskim korespondentem w latach pierestrojki, czego owocem jest książka Grobowiec Lenina. Sytuację po rozpadzie radzieckiego imperium opisał w tomie Zmartwychwstanie. Walka o nową Rosję. Jest też autorem m.in. biografii boksera Muhammada Alego (King of the World, 1998) oraz książki o Baracku Obamie (The Bridge: The Life and Rise of Barack Obama, 2010).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 44,89

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 40,40 zł
(dla stałych klientów)
44,89 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
44,90 zł legimi.com
mobi epub
44,90 zł publio.pl
mobi epub
45,90 zł ibuk.pl
mobi epub
48,60 zł ravelo.pl
mobi epub
49,00 zł swiatksiazki.pl
mobi
48,60 zł zinamon.pl
epub
48,60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Grobowiec Lenina"