Grobowiec Lenina

Autor: David Remnick

Wydawnictwo: Agora

Stron: 616

Opłacalność: 7.95 zł/100 stron

Przenikliwy reportaż o schyłkowym okresie imperium i ostatecznym upadku ZSRR.

Bestseller uhonorowany Nagrodą Pulitzera.

David Remnick, amerykański dziennikarz i korespondent "The Washington Post" w Moskwie, był naocznym świadkiem przemian zachodzących w ZSRR na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku i miał okazję z bliska przyglądać się wszystkim przejawom agonii sowieckiego imperium. Dzięki poczynionym obserwacjom stworzył książkę będącą zarówno głęboką analizą panującej wówczas sytuacji społeczno – politycznej, jak i porywającą reporterską relacją naocznego świadka tamtych wydarzeń. Bohaterami książki stali się zarówno prości ludzie, jak syberyjscy górnicy, ale też Michaił Gorbaczow, Borys Jelcyn i ostatni żyjący zausznicy Stalina.

Grobowiec Lenina jest uznawany za najlepszą książkę non fiction na temat rozpadu związku Radzieckiego. Stanowi ona również klucz do zrozumienia współczesnej Rosji.

Komunistyczna ideologia, radzieckie państwo i stare imperium przestały istnieć i nie ma rzeczywistego powodu, by bać się ich powrotu. Niemniej poczucie końca - nagłego i szczęśliwego zakończenia - jest złudzeniem, w które od wielu lat już nikt nie wierzy.

ZE WSTĘPU DO KSIĄŻKI

David Remnick (ur. 1958) - jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich dziennikarzy. Od 1998 roku jest redaktorem naczelnym prestiżowego magazynu "The New Yorker". Swoją karierę zaczynał w dzienniku "The Washington Post" - był jego moskiewskim korespondentem w latach pierestrojki, czego owocem jest książka Grobowiec Lenina. Sytuację po rozpadzie radzieckiego imperium opisał w tomie Zmartwychwstanie. Walka o nową Rosję. Jest też autorem m.in. biografii boksera Muhammada Alego (King of the World, 1998) oraz książki o Baracku Obamie (The Bridge: The Life and Rise of Barack Obama, 2010).

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 49,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
49,00 zł swiatksiazki.pl

E-booki podobne do "Grobowiec Lenina"