Mów do niej

Autor: Francisco Goldman

Wydawnictwo: Agora

Oszczędzasz: 30%

Ona jest piękna, młoda i piekielnie utalentowana. Ma na imię Aura. On jest starszym od niej wybitnym pisarzem. Nazywa się Francisco. Ich miłość wybucha w Nowym Jorku, jej kulminacją jest ślub w romantycznej meksykańskiej hacjendzie, a kresem śmierć Aury niecałe dwa lata później. Francisco obwinia się o śmierć żony, chce umrzeć, ale zamiast popełnić samobójstwo, próbuje ożywić ukochaną. Zbiera każdy szczegół z jej życia i pisze powieść, w której chwilę po chwili rekonstruuje swoje życie z Aurą. Rodzi się wspaniała literatura, choć nie ma w tej książce ani jednego zmyślenia. Aura Estrada była naprawdę utalentowaną meksykańską pisarką. Francisco Goldman jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i reporterów, m.in. finalistą Nagrody im. Kapuścińskiego. „Mów do niej” to ich prawdziwe love story.

„Może się nam wydawać, że wiemy coś o miłości, że znamy palący ból straty, ale czytając tę książkę, stajemy naprzeciwko lampy, która nas oślepia, i czujemy dotyk rozpalonego żelaza na końcówkach nerwów. «Mów do niej» to książka zarazem bolesna, zabawna, silna i piękna” – Annie Proulx, autorka „Tajemnicy Brokeback Mountain”

„«Mów do niej» to książka delikatna, wielowymiarowa i żarliwie szczera. Kiedy ją czytałam, czułam, że ta historia jest prawdziwsza niż samo życie. Pomyślałam też, że właśnie dlatego pisze się i czyta: by połączyć się z ukochaną osobą, książką, krajobrazem i w ten sposób ocalić go, zachować przy życiu” – Kiran Desai, autorka „Brzemienia rzeczy utraconych”

„Pean dla młodej i genialnej kobiety oraz nieskończonej i niezwyciężonej mocy miłości” – „New York Magazine”

Hołd Goldmana dla jego zmarłej żony brzmi przerażająco prawdziwie, mimo że książka napisana jest jak powieść.
„Vogue”

Książka wyróżniona przez: „New York Times”, „New York Magazine”, „Entertainment Weekly”, „Boston Globe”, „Pittsburgh Post-Gazette”, „Publishers Weekly”, Barnes and Noble, „The Guardian”, „The Globe and Mail”, „The Daily Telegraph”, „The Independent”, „Sunday Herald”, „The Herald” (Glasgow), „The Daily Mail”, Shelf Awareness.

W serii „Prawdziwe Miłości” ukażą się również:
– „Dziewczyna w ciemności” Anny Lyndsey:
błyskotliwy, emocjonujący, dowcipny i poruszający pamiętnik dziewczyny, której przeznaczeniem stała się ciemność.
– „Don Juan i księżniczka” Heleny Amiradżibi:
w gruzińskiej księżniczce zakochuje się jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Wielka sztuka i wielka miłość z życiem bohemy PRL-u w tle.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 20,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20,99 zł empik.pl
mobi epub
25,08 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,99 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29,99 zł virtualo.pl

Francisco Goldman - inne e-booki

E-booki podobne do "Mów do niej"