ISBN:9788326818486

Skucha

Autor: Jacek Hugo-Bader

Wydawnictwo: Agora

Stron: 320

Opłacalność: 8.5 zł/100 stron

Niezwykle osobisty reportaż o grupie ludzi, najbliższych autora, koleżankach i kolegach, którzy w latach osiemdziesiątych wspólnie przeciwstawiali się komunistycznym władzom i którzy już po osiągnięciu jednoczącego ich celu nie zawsze potrafili odnaleźć się w wolnej Polsce. Bardzo różnie potoczyło się ich życie i życie ich rodzin. A dzisiaj wolność wywalczona z tak wielkim poświęceniem i zaangażowaniem okazuje się być nie tylko nagrodą, ale i trudnym do dźwigania ciężarem.

Jacek Hugo-Bader kreśli historię polskiej opozycji poprzez losy tych, którzy ją tworzyli - Kolumbów rocznik 50. - swoich, jak mówi, sióstr i braci.
 Co zrobili ze swoim niezwykłym życiem dawni konspiratorzy, których bronią były papier, farba drukarska i powielacze? Żałują, że to nie były karabiny?Jedni koledzy w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. Wielu robi mniej lub bardziej czyste interesy. Parę osób idzie na emerytury, parę - do kryminału. Raz - za coś, raz - za nic. Parę osób już wie, że zmarnowało życie, zmitrężyli, przebarłożyli dwadzieścia sześć lat, paru chłopaków i parę dziewczyn uważa, że walka o wolność dopiero się zaczyna. Kilkoro kolegów umiera, kilkoro się rozpija, kilkoro rozwodzi, a kilkoro leczy depresję. Niektórzy robili w życiu rzeczy straszne...

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 27.19 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.19 zł woblink.pl
mobi epub
27.42 zł ibuk.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
34.99 zł empik.pl
mobi epub
34.99 zł publio.pl
mobi epub
34.99 zł virtualo.pl

Jacek Hugo-Bader - inne e-booki

E-booki podobne do "Skucha"