ISBN:9788326828317

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Autor: Frédéric Martel

Wydawnictwo: Agora

Stron: 640

Opłacalność: 2.73 zł/100 stron

Czego można dowiedzieć się rozmawiając z bywalcami Watykanu?

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.

„Sodoma” to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 17.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub
20.99 zł publio.pl
mobi epub
22.90 zł empik.pl
mobi epub
26.85 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.47 zł ibuk.pl
mobi epub
31.99 zł woblink.pl
mobi epub
od 28.79 zł
(dla stałych klientów)
31.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.99 zł bezdroza.pl

Frédéric Martel - inne e-booki

E-booki podobne do "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie"