ISBN:9788326833496

Ludzkie sprawy

Autor: Wiktor Osiatyński, Dorota Wodecka, Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Wydawnictwo: Agora

Stron: 320

Opłacalność: 7.5 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Zbiór rozmów dopełniający słynny cykl książkowo-radiowy „Zrozumieć świat”. Spotkajmy się jeszcze raz z Wiktorem Osiatyńskim i wraz z nim weźmy udział w rozmowach z wybitnymi intelektualistami. Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na pytania, które nabierają obecnie szczególnie głębokiego znaczenia – o życie i jego sens, o świat i nasze w nim miejsce.

"Najważniejsze to rano wstać i odpieprzyć się od siebie."

Powiedział kiedyś Wiktor Osiatyński Dorocie Wodeckiej. Do najistotniejszych pytań powrócili pod koniec życia Profesora, w ostatnich bolesnych i niepewnych miesiącach, naznaczonych chorobą. Ta wyjątkowa rozmowa domyka tom wywiadów, w którym pytania o życie i jego sens, świat i nasze w nim miejsce, w sobie właściwy sposób prof. Osiatyński zadawał gościom autorskiej audycji radiowej „Zrozumieć świat”. Zapraszał do niej wybitne w swojej dziedzinie autorytety i osobowości świata intelektualnego, profesorów, publicystów i pisarzy. Jak mało kto, miał wyjątkowy talent do rozmów, potrafił pytać i słuchać z mądrą wrażliwością i czułą uwagą. Dziś zapis tych niespiesznych spotkań staje się ożywczą lekturą, która krzepi, dodaje otuchy i prowadzi, niczym życiowy drogowskaz, tak bardzo nam potrzebny. W ostatniej rozmowie z Dorotą Wodecką, prof. Osiatyński przyznaje, że jest niechętny do dawania wskazówek jak żyć, by nie cierpieć. Jednak jego rozmowy, m.in. z Jackiem Santorskim, Haliną Bortnowską, Eustachym Rylskim czy Agatą Tuszyńską, mówią wiele o dobrym życiu i o tym, jak je wypełnić.

O Autorze:


Profesor WIKTOR OSIATYŃSKI (1945–2017) – doktor socjologii i doktor habilitowany nauk prawnych. Wykładał na uniwersytetach w USA (m.in. UCONN, Columbia, Stanford oraz University of Chicago), od 1995 r oku był profesorem na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Podejmował wiele społecznych działań, m.in. z jego inicjatywy powstał Program Spraw Precedensowych w ramach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Zajmował się szerzeniem informacji o uzależnieniach, przede wszystkim o alkoholizmie; był współtwórcą Komisji Edukacji w Dziedzinie Alkoholizmu (program Fundacji im. Stefana Batorego) oraz autorem wielu publikacji poświęconych temu tematowi. W 2017 roku, krótko po jego śmierci, powstało Archiwum imienia Wiktora Osiatyńskiego, „obywatelskie centrum analiz prawnych oraz społeczność ludzi zaangażowanych w budowanie Polski praworządnej, w której władza działa w granicach prawa, dla dobra publicznego, przestrzegając praw i wolności obywatelskich oraz zobowiązań międzynarodowych”.
Swoje liczne wywiady prowadzone od lat 70. ubiegłego wieku zebrał w czterech książkach pod wspólnym tytułem „Zrozumieć świat: rozmowy z uczonymi amerykańskimi” (1977), „…rozmowy z radzieckimi” (1980), następnie „…z polskimi” (1988). W 2009 roku ukazały się „Rozmowy z uczonymi 25 lat później”. „Zrozumieć świat” stało się także tytułem audycji w Radiu TOK FM, której był gospodarzem w latach 2012–2017.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 23.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.99 zł publio.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27.29 zł ibuk.pl
mobi epub
27.65 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.99 zł empik.pl
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi epub
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl

Wiktor Osiatyński - inne e-booki

Dorota Wodecka - inne e-booki

E-booki podobne do "Ludzkie sprawy"