ISBN:9788326833687

Auroville. Miasto z marzeń

Autor: Katarzyna Boni

Wydawnictwo: Agora

Stron: 416

Opłacalność: 6.73 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Miejsce akcji (dosłownie): Auroville. Miasto w Indiach, w stanie Tamilnadu, sto czterdzieści pięć kilometrów na południe od Chennai, dziesięć kilometrów na północ od dawnej francuskiej kolonii Pondicherry, pięć kilometrów na zachód od Zatoki Bengalskiej.

Miejsce akcji (dosłownie i metaforycznie): Miasto, w którym można się zgubić, bo nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Las, który kiedyś był czerwoną pustynią, a wcześniej lasem. Jałowa ziemia, na której Tamilowie – zubożałe duchy dawnej świetności królestw Południa – opowiadają sobie legendę o przybyszach z Zachodu przynoszących dobrobyt. Miejsce, w którym przybysze z Zachodu trochę tęsknią za pustką i trochę obawiają się przyszłości. Niewielki płaskowyż, z którego do niedawna widać było morze, a który stał się miejscem eksperymentu. Eksperymentu i na rzeczywistości, i na marzeniach.

Miejsce akcji (metaforycznie): Poszukaj w sobie.
Czas akcji: Trochę ponad pięćdziesiąt lat. Cała wieczność. Jedno życie.
Bohaterowie dramatu: Matka. Dziecko. Rzesze poszukujących (niektórzy coś znajdują, inni nie). Zrealizowana utopia. Ego. Iluzja. Marzenia. Rzeczywistość. Ty.

KATARZYNA BONI – autorka uhonorowanej Nagrodą Literacką „Gryfia” i nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrody Conrada książki "Ganbare! Warsztaty umierania".

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 27.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.99 zł publio.pl
mobi epub
29.73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34.99 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 31.49 zł
(dla stałych klientów)
34.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.99 zł empik.pl
mobi epub
34.99 zł virtualo.pl

Katarzyna Boni - inne e-booki

E-booki podobne do "Auroville. Miasto z marzeń"