ISBN:9788326834448

Wojna lekarzy Hitlera

Autor: Bartosz T. Wieliński

Wydawnictwo: Agora

Oszczędzasz: 20%

Lekarze, którzy zostali zbrodniarzami

O KSIĄŻCE „Wojna lekarzy Hitlera”; Bartosz T. Wieliński [e-book w formatach epub i mobi]:

Sympatyczny elegancik Karl Brandt oraz nielubiany flejtuch Theo Morell to dwaj lekarze, którym Adolf Hitler bezgraniczne ufał. Pierwszy był lekarzem przybocznym, towarzyszył dyktatorowi w podróżach, w razie wypadku gotów operować w każdych warunkach. Drugi był jego lekarzem osobistym, znał nawet najbardziej sekretne wybryki organizmu Adolfa i wstydliwe tajemnice jego ciała. Łączyła ich wzajemna niechęć i zaciekła rywalizacja o względy „pacjenta A.”
Bartosz Wieliński śledzi jednak losy nie tylko dwóch najbliższych Hitlerowi doktorów, ale także wielu kluczowych postaci nazistowskiego środowiska medycznego, które przedłożyły wierność zbrodniarzowi ponad misję leczenia i ratowania ludzkiego życia. Wszyscy oni byli uwikłani w działanie śmiercionośnej machiny nazistowskiego systemu.
W pasjonującej książce Bartosz T. Wieliński łączy kropki i pokazuje, jak karierowiczostwo, żądza władzy i poczucie bezkarności stworzyły państwowy program mordowania niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, eutanazji ludzi obciążonych chorobami dziedzicznymi, borykających się z nałogami lub cierpiących na ataki padaczki, czy wreszcie zabijania ciężko rannych żołnierzy „niewartych” transportu do szpitali i leczenia, a następnie otworzyły drogę do bestialskich eksperymentów medycznych na więźniach obozów koncentracyjnych
Tę pełną napięcia i mrożących krew w żyłach faktów książkę czyta się jak thriller.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 31.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.99 zł publio.pl
mobi epub
34.81 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.99 zł ibuk.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl
mobi epub
od 35.99 zł
(dla stałych klientów)
39.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.99 zł empik.pl

Bartosz T. Wieliński - inne e-booki

E-booki podobne do "Wojna lekarzy Hitlera"