O REPORTAŻU „Rewolwer obok Biblii”; AUTOR: Maciej Jarkowiec; WYDAWNICTWO: Agora [e-book w formatach epub i kindle mobi]:
Maciej Jarkowiec pokazuje drugą stronę amerykańskiej religii. Podważa utarte poglądy i gotowe odpowiedzi. W tym celu zanurza się w przeszłości i konfrontuje ją ze współczesną Ameryką, która otrząsa się z politycznych kataklizmów, tworzy wielki przemysł z legalnej marihuany oraz próbuje zapewnić sobie nieśmiertelność.

W „Rewolwerze obok Biblii” jest również trzecia Ameryka, z którą autor toczy boje od dziecka, od momentu, gdy jego rodzice zdecydowali o życiu na różnych kontynentach. Ta, która jest jego drugą ojczyzną.

„Rewolwer obok Biblii” to nieoczywista powieść drogi, rozgrywająca się w czasie i w przestrzeni. Od statku angielskiej ekspedycji kolonialnej z XVI wieku po prezydenturę Trumpa, od niewolniczego Południa po usłane uprawami konopi Kolorado, od kosmopolitycznego Nowego Jorku po Dolinę Krzemową, gdzie już dziś można kupić wieczne życie. „Podróż przez Amerykę jest ciągłym zdumieniem – pisze Jarkowiec – nad tym, że naprawdę istnieje”.

REKOMENDACJE REPORTAŻU „Rewolwer obok Biblii”; AUTOR: Maciej Jarkowiec; WYDAWNICTWO: Agora [e-book w formatach epub i kindle mobi]:
„Maciej Jarkowiec wędruje po amerykańskiej przestrzeni, ale także po czasie. Są to wędrówki spektakularne. Jednym akapitem reporter potrafi wyskoczyć ze swojej historii o 150 lat wstecz, rozejrzeć się tam, zebrać trochę materiału, a potem z gracją wrócić do teraźniejszości i głównego wątku. A wszystko jest u niego żywe, pełne szczegółów, zmysłowe.
Swoim debiutem «Powrócę jako piorun» Jarkowiec bardzo wysoko ustawił sobie poprzeczkę. Czekałem z drżeniem serca na jego drugą książkę. Bo drugą zwykle trudniej się pisze. Ale Jarkowiec udowadnia tu, że jest wspaniałym reporterem, pewnym swoich umiejętności. Na kolejne jego książki możemy już czekać spokojnie” – Filip Springer

„Najlepsze podróże to te, które odbywamy z dobrą książką w wygodnym fotelu. Maciej Jarkowiec oferuje nam bilet pierwszej klasy na autorskie zwiedzanie. Odkryjemy Amerykę na nowo!” – Wojciech Orliński

O AUTORZE:
MACIEJ JARKOWIEC (ur. 1977 w Lesznie) – dziennikarz, reporter. Część życia spędził w USA. Od wielu lat pisze o Ameryce dla polskiej prasy. W 2018 r. wydał książkę „Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu”.

FRAGMENT REPORTAŻU „Rewolwer obok Biblii”; AUTOR: Maciej Jarkowiec; WYDAWNICTWO: Agora [e-book w formatach epub i kindle mobi]:
„Skonstruowałem tę książkę jak dom pełen luster. Gdy czytelnik do niego wejdzie, znajdzie się w świecie lustrzanych odbić. W jednym miejscu ujrzy bohaterów z różnych czasów i krain, rozpozna wydarzenia o znaczeniu historycznym i te całkiem ulotne, sprzed chwili. Moim zamysłem było, aby z kolażu refleksów wyłonił się obraz kraju, jego dziejów i ludzi” – fragment e-booka „Rewolwer obok Biblii”, Od Autora