ISBN:9788326837340

Porwany. 82 dni w rękach piratów

Autor: Piotr Budzynowski, Łukasz Pilip

Wydawnictwo: Agora

Oszczędzasz: 30%

O reportażu „Porwany”; autor: Łukasz Pilip, Piotr Budzynowski [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

- Reportaż o 82 dniach życia w pirackiej niewoli.
- Ebook „Porwany” (formaty epub i kindle mobi) to literatura faktu, którą czyta się jak rasowy thriller sensacyjny.
- Kapitan Piotr Budzynowski i Łukasz Pilip opowiadają o szokującym bezprawiu, które ma miejsce we współczesnym świecie.
- Książka powstała w oparciu o prowadzone w tajemnicy przez kapitana Budzynowskiego zapiski oraz zdobyte przez reportera Łukasza Pilipa unikalne materiały.
- Reporterska relacja o tak wielkim ładunku emocjonalnym jak „Kapitan Phillips” ze znakomitą rolą Toma Hanksa.
- Ebook „Porwany” dostępny jest także w formie audiobooka (format mp3).

Opanowane przez piratów wody w rejonach Somalii to strefa wysokiego ryzyka, przed którą drży cały pływający świat. Reporterski thriller Łukasza Pilipa opowiada prawdziwą historię kapitana Piotra Budzynowskiego i statku „Beluga Nomination”, który padł łupem Somalijczyków. Trzymającemu w napięciu dramatowi, który rozegrał się na pokładzie statku, towarzyszy poruszająca historia rodziny, zdeterminowanej, by pomóc w uwolnieniu najbliższych z rąk piratów.
„Porwany” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to opowieść o heroicznej walce o wolność i o człowieczeństwie w chwili najwyższej próby. To literatura faktu, którą czyta się jak rasową powieść sensacyjną.

„Porwany”; autor: Łukasz Pilip, Piotr Budzynowski [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – fragment:
„Chwilę przed egzekucją postanowiłem, że ocean będzie moim ostatnim widokiem. Nie zniosę gęby zabójcy. Wpatrywałem się w wodę. Czekałem na strzał.
Ale Mohammed zaczął się szamotać z bronią. Stary kałach właśnie mu się zaciął. Sądząc po odgłosach, próbował go naprawić. Po chwili wyraźnie zdenerwowany wrzasnął coś do kolegi. Potem do mnie:
– Kapitan! Kapitan! Kapitan!
Zmieniłem decyzję. Obróciłem się do niego, choć na każdym szkoleniu słyszałem, żeby nie gapić się piratom w oczy. Nigdy w życiu nie widziałem tak przekrwionych gałek.
Strzał…”.

O Autorach:
Piotr Budzynowski (rocznik 1958) – Kapitan Żeglugi Wielkiej. Ukończył studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Od 1987 roku na morzu, od 2001 roku w stopniu kapitana statku morskiego. Pasjonat historii nowożytnej, majsterkowania oraz piłki nożnej. Pochodzi z Częstochowy, mieszka z żoną w Świnoujściu, mają córkę Katarzynę. Przez ponad 30 lat na morzu odwiedził pięć kontynentów.

Łukasz Pilip (rocznik 1991) – reporter. Laureat Festiwalu Wrażliwego w kategorii Twórca Szczególnie Wrażliwy i Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza. Publikuje w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach” i „Newsweeku Psychologii”. Autor książki „Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa” (ebook w formacie epub i kindle mobi). Mieszka z żoną w Poznaniu.

„Porwany”; autor: Łukasz Pilip, Piotr Budzynowski; wydawnictwo: Agora [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]; w wersji papierowej 344 strony

Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBook, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie. Przed zakupem zapoznaj się z darmowym fragmentem książki.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 20.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.90 zł virtualo.pl
mobi epub
22.90 zł empik.pl
mobi epub
23.99 zł publio.pl
mobi epub
26.71 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27.29 zł ibuk.pl
mobi epub
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl

Łukasz Pilip - inne e-booki

E-booki podobne do "Porwany. 82 dni w rękach piratów"