ISBN:9788326838255

Wybór

Autor: Anne Applebaum, Donald Tusk

Wydawnictwo: Agora

W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat.

„Wybór”; autor: Anne Applebaum, Donald Tusk [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

„Wybór” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to przede wszystkim książka przeciw poczuciu bezsiły i bezradności, a także o powrocie nadziei i wiary w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycznego świata. Ale to więcej niż apel – to również opowieść o drogach, które do tego prowadzą.

Anne Applebaum i Donald Tusk w dwunastu błyskotliwych rozmowach odpowiadają na najgorętsze pytania dotyczące Polski i Europy:

- Dlaczego Unia Europejska, chociaż jest potęgą, częściej bywa chłopcem do bicia?
- Na czym polega pakt z diabłem, który podpisali Orban, Kaczyński i inni autorytaryści?
- Jak podzieliliśmy się na obce sobie plemiona i czy potrafimy mimo to wspólnie żyć?
- Jak sprawić, by w kryzysie migracyjnym przyzwoitość nie stała się synonimem bezradności a ksenofobia synonimem skuteczności?
- Dlaczego Polska może stać się państwem frontowym i jakie mogą być tego konsekwencje?
- Czy patriotyzm nieuchronnie zagarnęli dla siebie nacjonaliści?
- Dlaczego Rosja chce podzielić Europę?
- Czy Chiny wygrają cyfrową walkę o kontrolę nad światem?
- Jak demokraci mają znów wygrywać wybory – nie tylko w Ameryce?
- Jak bardzo boli hejt?

Anne Applebaum i Donald Tusk oprowadzają nas nie tylko po kluczowych problemach współczesnego świata, ale też po kulisach polityki. W ich rozmowach głęboka analiza współczesności przeplata się z opowieściami i anegdotami o Joe Bidenie, Viktorze Orbanie, Borisie Johnsonie, Angeli Merkel, Emmanuelu Macronie, Władimirze Putinie, Jarosławie Kaczyńskim.
Te wyjątkowe wypowiedzi są zderzeniem dwóch uzupełniających się, a czasem pozostających w żywym sporze perspektyw: wybitnej publicystki i autorki książek o najnowszej historii oraz wytrawnego praktyka, który poddaje polityczne teorie, również te gorąco przez siebie wyznawane, wielowymiarowej weryfikacji.

Donald Tusk:
Niezależnie od okoliczności musimy na nowo uwierzyć w swoje siły i w swoje racje. Za dużo było i jest po naszej stronie i w nas samych ponuro zawodzących Kasandr, rozpaczających Priamów, tragicznych Hektorów i pechowych Achillesów, a za mało Odyseuszy, sprytnych, nieustępliwych, szukających rozwiązań nieszablonowych, a przecież odważnych i wiernych. I zwycięskich!

Anne Applebaum:
Mam mówić moim dzieciom i ich przyjaciołom, że to już koniec, że demokracja się skończyła, a Chiny wygrają? Że Europa skazana jest na rozpad? To nie tylko jest nieodpowiedzialne. To przede wszystkim nieprawda, w każdym razie nie musi być prawda, i naszym obowiązkiem jest nieustannie powtarzać, że historia nie jest zdeterminowana, demokracja powróci, a chiński model nie musi zapanować na całym świecie.

O Autorach:
Anne Applebaum – dziennikarka „The Atlantic” i wykładowczyni w Johns Hopkins University w Baltimore. Absolwentka Uniwersytetu w Yale oraz London School of Economics. Autorka książek „Gułag” (Nagroda Pulitzera 2004), „Za żelazną kurtyną”, „Czerwony głód”, „Matka Polka” (z Pawłem Potoroczynem), „Zmierzch demokracji”.
Zarówno „Gułag”, jak i „Za żelazną kurtyną” były nominowane do National Book Award.
Wieloletnia dziennikarka i redaktorka „Washington Post”, była zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „Spectator”. Wykładała na wielu uniwersytetach, w tym Yale, Harvard, Columbia, Oxford, Cambridge, Zurych i Humboldt.
Mieszka w Londynie, Warszawie i Chobielinie pod Bydgoszczą. Jej mężem jest Radosław Sikorski – były minister spraw zagranicznych RP, mama dwóch synów.

Donald Tusk, z wykształcenia historyk, z zawodu polityk. Jako student współtworzył Studencki Komitet Solidarności i współpracował z Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża. Był inicjatorem powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku. W 1980 roku pracował jako dziennikarz „Samorządności”, drugiego niezależnego tygodnika NSZZ „Solidarność”. Redaktor prasy podziemnej w czasie stanu wojennego, a w latach 1984–1989 robotnik wysokościowy w spółdzielni Świetlik. Współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1990) i Platformy Obywatelskiej (2001). W latach 2007–2014 prezes Rady Ministrów, od 2014 do 2019 roku przewodniczący Rady Europejskiej. 1 grudnia 2019 roku został szefem Europejskiej Partii Ludowej, a 24 października 2021 wrócił na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
Autor książek i albumów o Gdańsku oraz „Szczerze” – osobistego dziennika Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wydawca pierwszego elementarza kaszubskiego i słownika polsko-kaszubskiego dla dzieci. Mąż Małgorzaty, ojciec Kasi i Michała, dziadek pięciorga wnucząt.

Jak przeczytać ebook „Wybór”; autor: Anne Applebaum, Donald Tusk; wydawca: Wydawnictwo Agora [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]?
Książkę przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBOOK, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem ebooka.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 26.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26.00 zł publio.pl
mobi epub
29.90 zł virtualo.pl
mobi epub
29.99 zł ibuk.pl
mobi epub
33.90 zł empik.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 35.99 zł
(dla stałych klientów)
39.99 zł ebookpoint.pl

Anne Applebaum - inne e-booki

Donald Tusk - inne e-booki