TEN DZIEŃ
WIELKA MIŁOŚĆ, WIELKIE NIEBEZPIECZEŃSTWO I WIELKA NAMIĘTNOŚĆ.

SYCYLIJSKIE ŻYCIE LAURY BIEL zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i niewyobrażalny wprost luksus: służba, samochody, nadmorskie rezydencje. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że wokół kręcą się sami gangsterzy, w powietrzu wisi nieokreślona zbrodnia, ktoś stale próbuje ją porwać i zabić, a Olo, najlepsza przyjaciółka, ślepo podąża w jej ślady. Bycie żoną najniebezpieczniejszego mężczyzny na Sycylii ma swoje konsekwencje i Laura boleśnie się o tym przekona…

Na podstawie romansu mafijnego „365 dni” powstał film, który był najchętniej oglądaną produkcją na Netfliksie w 2020 r. Zapowiadana jest również ekranizacja ebooka „Ten dzień” Blanki Lipińskiej.

Ebook „Ten dzień” to druga książka w bestsellerowej trylogii Blanki Lipińskiej, opowiadającej historię losów Laury i Massima. W serii ukazały się:
1. 365 dni,
2. Ten dzień,
3. Kolejne 365 dni.

Ebook „Ten dzień”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – fragment:
„– Don Torricelli? – zapytał Fabio, wsuwając głowę do mojej kajuty, na co pokiwałem ręką i zakończyłem połączenie. – Pani Biel jest na pokładzie.
– Wypływamy – powiedziałem, podnosząc się z miejsca.
Wyszedłem na górny pokład i rozejrzałem się wokół. Gdy zobaczyłem swoją kobietę ubraną jak nastolatka, zacisnąłem pięści i zęby. Kuse szorty i mikroskopijna koszulka nie przystają wybrance głowy sycylijskiej rodziny, pomyślałem.
– Co ty, do cholery, masz na sobie! Wyglądasz jak… – Powstrzymałem się od dokończenia zdania, gdy popatrzyłem na niemal pustą butelkę po szampanie. Dziewczyna obróciła się, wpadając na mnie, a gdy odbiła się od mojej klatki, bezwładnie opadła na kanapę. Znów była pijana.
– Wyglądam, jak chcę, i nic ci do tego – wybełkotała, wymachując rękami, czym mnie nieco rozbawiła. – Zostawiłeś mnie bez słowa i traktujesz jak kukiełkę, którą się bawisz, gdy masz na to ochotę. – Wyciągnęła palec w moją stronę, próbując jednocześnie nieudolnie, lecz uroczo podnieść się z siedziska. – Dziś kukiełka ma ochotę bawić się solo.
Zataczając się, ruszyła w stronę rufy, gubiąc po drodze buty.
– Lauro… – zacząłem ze śmiechem, bo nie mogłem już dłużej się powstrzymać. – Lauro, do cholery! – Mój śmiech przeszedł w warkot, gdy zobaczyłem, jak niebezpiecznie zbliża się do krawędzi jachtu. Ruszyłem za nią, krzycząc: – Zatrzymaj się!
Nie słuchała mnie albo nie słyszała. W pewnym momencie poślizgnęła się. Butelka z jej dłoni wypadła, a ona sama, nie złapawszy równowagi, runęła do wody”. (ciąg dalszy w pełnej wersji ebooka)

Ebook „Ten dzień”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – o autorce:
Blanka Lipińska – autorka z potrzeby, nie z przymusu, pisząca dla zabawy, nie dla pieniędzy. Miłośniczka tatuaży, orędowniczka szczerości, niepoprawna altruistka. Sfrustrowana brakiem otwartości w sprawach seksu, propagatorka rozmów pomagających zrozumieć miłość.
Debiutancka powieść Blanki Lipińskiej „365 dni” podbiła listy bestsellerów w Polsce i na świecie. Została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana w milionach egzemplarzy.
Blanka Lipińska została uznana przez magazyn „Wprost” za jedną z najlepiej zarabiających pisarek w Polsce w 2019 roku. W latach 2020–2021 ten sam magazyn wymienił ją jako jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 2020 roku jej powieści zajęły pierwsze trzy miejsca w zestawieniu najlepiej sprzedających się książek w Polsce, sporządzonym przez Nielsen BookScan Polska. Trzecia powieść Blanki Lipińskiej „Kolejne 365” dni otrzymała tytuł najlepiej sprzedającej się książki „Bestsellery Empiku 2019”.
W badaniu czytelnictwa Biblioteki Narodowej Lipińska znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych autorek w Polsce, a magazyn „Forbes Women” umieścił ją w czołówce kobiecych marek osobistych. Jej bestsellerowa powieść „365” dni została zekranizowana i stała się w 2020 roku najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach oraz na platformie Netflix na całym świecie. Film zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów od początków istnienia platformy.
Blanka Lipińska urodziła się w Puławach. Rodzice nauczyli ją mówić o seksie, zadawać niewygodne pytania i stawiać na siebie.
Lubi gotować, podróże, szybkie samochody, markowe ubrania i siebie.

„Ten dzień”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.
Wolisz słuchać?
W Publio.pl książka dostępna jest także w formacie mp3 jako „Ten dzień” audiobook.