MASSIMO TORICCELLI jest młodym, szalenie przystojnym i szalenie niebezpiecznym szefem sycylijskiej mafii. Pięć lat temu podczas walki bossów został postrzelony i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Wtedy, na granicy życia i śmierci, ukazała mu się tajemnicza nieznajoma. Postanowił, że za wszelką cenę będzie jego – w każdym znaczeniu tego słowa.

LAURA BIEL jest filigranową brunetką, miłośniczką luksusowych marek i znudzoną życiem 29-letnią menedżerką hotelarstwa. Razem ze swoim chłopakiem Martinem i przyjaciółmi wyjeżdża na Sycylię. Wakacje mają naprawić pozbawiony namiętności związek i pomóc odnaleźć sens życia. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie najniebezpieczniejszy mężczyzna na Sycylii, który porwie ją, uwięzi, zagrozi śmiercią jej rodzinie i da 365 dni… na pokochanie go do szaleństwa.

Ale czy tyle wystarczy, by zakochać się w bestii?

Blanka Lipińska stworzyła pełną namiętności i erotyki historię, która porwie serca nie tylko wielbicieli „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Ebook „365 dni” to romans, dla którego tłem są porachunki mafii i niespodziewane zwroty akcji. Na podstawie książki powstał polski film erotyczny z 2020 r., wyreżyserowany przez Barbarę Białowąs i Tomasza Mandesa.

Ebook „365 dni” to pierwsza książka w bestsellerowej trylogii opowiadającej historię losów Laury i Massima. W serii Blanki Lipińskiej ukazały się:
1. 365 dni,
2. Ten dzień,
3. Kolejne 365 dni.

Ebook „365 dni”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – fragment:
„Słońce nad Sycylią zachodziło, gdy wreszcie wylądowaliśmy na lotnisku w Katanii. Włożyłem marynarkę i ruszyliśmy w stronę wyjścia z terminalu. Wyciągnąłem ciemne okulary i poczułem uderzenie gorącego powietrza. Zerknąłem na Etnę – dzisiaj widać ją było w całej okazałości. Turyściaki mają radochę, pomyślałem i wszedłem do klimatyzowanego budynku.
– Ludzie z Aruby chcą się spotkać w sprawie, o której rozmawialiśmy wcześniej – zaczął Domenico, idąc obok mnie. – Musimy zająć się też klubami w Palermo.
Słuchałem go uważnie, układając w głowie spis spraw, które muszę jeszcze dziś załatwić. Nagle, mimo że miałem otwarte oczy, zrobiło się ciemno. I wtedy ją zobaczyłem. Mrugnąłem nerwowo kilka razy; wcześniej widywałem moją Panią tylko wtedy, kiedy to ja tego chciałem. Otworzyłem szeroko oczy i zniknęła. Czyżby mój stan się pogorszył, a halucynacje nasiliły? Muszę iść na wizytę do tego kretyna, żeby zrobił mi badania. Ale to później, teraz czas, by do końca załatwić sprawę kontenera kokainy, który mi zginął. Choć „zginął” nie było w tej sytuacji najtrafniejszym określeniem. Dochodziliśmy już do auta, kiedy znowu ją ujrzałem. Ja pierdolę, to niemożliwe. Wsiadłem do zaparkowanego samochodu i niemal wciągnąłem do środka Domenica, który otworzył drugą parę tylnych drzwi.
– To ona – wyszeptałem ze ściśniętym gardłem, pokazując na plecy dziewczyny, która szła chodnikiem, oddalając się od nas. – To ta dziewczyna.
W głowie mi dzwoniło, nie mogłem w to uwierzyć. A może mi się tylko przywidziało? Traciłem zmysły. Samochody ruszyły.
– Zwolnij – powiedział młody, kiedy zbliżaliśmy się do niej. O kurwa! – jęknął, kiedy zrównaliśmy się z nią.
Moje serce na sekundę zamarło. Dziewczyna patrzyła wprost na mnie, nie widząc nic przez niemal czarną szybę. Jej oczy, nos, usta, cała ona – była dokładnie taka, jak ją sobie wymyśliłem.
Chwyciłem za klamkę, ale brat mnie powstrzymał. Potężny łysy mężczyzna wołał moją Panią, a ona poszła w jego stronę.
– Nie teraz, Massimo.
Siedziałem jak sparaliżowany. Była tu, żyła, istniała. Mogłem ją mieć, dotknąć jej, zabrać i już na zawsze z nią być.
– Co ty robisz, do cholery?! – wrzasnąłem.
– Jest z ludźmi, nie wiemy kto to.
Auto przyspieszyło, a ja nadal nie mogłem oderwać wzroku od znikającej sylwetki mojej Pani.
– Już wysyłam za nią ludzi. Zanim dojedziemy do domu, będziesz wiedział, kim jest. Massimo! – Podniósł głos, gdy nie reagowałem. – Czekałeś tyle lat, to zaczekasz jeszcze kilka godzin.
Popatrzyłem na niego z taką furią i nienawiścią, jakbym miał go za chwilę zabić. Rozsądne resztki moich myśli przyznawały mu rację, ale cała reszta, której było zdecydowanie więcej, nie chciała go słuchać.
– Masz godzinę – warknąłem, gapiąc się bezmyślnie na siedzenie przed sobą. – Masz jebane sześćdziesiąt minut, by powiedzieć mi kto to”. (ciąg dalszy w pełnej wersji ebooka)

Ebook „365 dni”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – o autorce:
Blanka Lipińska – autorka z potrzeby, nie z przymusu, pisząca dla zabawy, nie dla pieniędzy. Miłośniczka tatuaży, orędowniczka szczerości, niepoprawna altruistka. Sfrustrowana brakiem otwartości w sprawach seksu, propagatorka rozmów pomagających zrozumieć miłość.
Debiutancka powieść Blanki Lipińskiej „365 dni” podbiła listy bestsellerów w Polsce i na świecie. Została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana w milionach egzemplarzy.
Blanka Lipińska została uznana przez magazyn „Wprost” za jedną z najlepiej zarabiających pisarek w Polsce w 2019 roku. W latach 2020–2021 ten sam magazyn wymienił ją jako jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 2020 roku jej powieści zajęły pierwsze trzy miejsca w zestawieniu najlepiej sprzedających się książek w Polsce, sporządzonym przez Nielsen BookScan Polska. Trzecia powieść Blanki Lipińskiej „Kolejne 365” dni otrzymała tytuł najlepiej sprzedającej się książki „Bestsellery Empiku 2019”.
W badaniu czytelnictwa Biblioteki Narodowej Lipińska znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych autorek w Polsce, a magazyn „Forbes Women” umieścił ją w czołówce kobiecych marek osobistych. Jej bestsellerowa powieść „365” dni została zekranizowana i stała się w 2020 roku najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach oraz na platformie Netflix na całym świecie. Film zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów od początków istnienia platformy.
Blanka Lipińska urodziła się w Puławach. Rodzice nauczyli ją mówić o seksie, zadawać niewygodne pytania i stawiać na siebie.
Lubi gotować, podróże, szybkie samochody, markowe ubrania i siebie.

„365 dni”, Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.
Wolisz słuchać?
W Publio.pl książka dostępna jest także w formacie mp3 jako „365 dni” audiobook.