W Polsce mało się mówi o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Objawy to m.in.: nagłe napady lęku z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk. Ten „lęk o tysiącu twarzy” (jak mówią o nerwicy pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Powolnej – gdy lęk sączy się codziennie po trochu, lub gwałtownej – podczas ataków paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja wciąż powiększają grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami.

Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako Dr Nerwica, od lat pracuje z chorymi na nerwicę. W tej książce zaprasza do „GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, czym jest i skąd się bierze nerwica, jak wykorzystać ją jako informację o tym, czego potrzebujemy, oraz jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności. Pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą.

***
Nie wiem, co jest gorsze w zaburzeniach lękowych – paraliżujący lęk odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze. Poradnik Dr Nerwicy rozbraja to przekonanie. „Lękowcom” daje nadzieję na lepsze życie i na to, że sięgając po wewnętrzną mądrość, są w stanie odzyskać radość i spokój. Ich bliskim oferuje lepsze zrozumienie tego, z czym zmagają się kochani przez nich ludzie, a także narzędzia do wspierania ich. Osobom, które nie wiedzą, czym są zaburzenia lękowe – wgląd w to, jak głębokie i upośledzające jest to cierpienie.
Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak dobrze zrozumiana. Warto zagrać w „grę o lepsze życie”, którą proponuje autor, bo co mamy do stracenia, poza lękiem?
– Agnieszka Jucewicz, dziennikarka, autorka książek o tematyce psychologicznej

O autorze ebooka „Jak żyć z lękiem. Poradnik dr. Nerwicy”:
Marcin Matych – psychoterapeuta ericksonowski, lekarz medycyny oraz doradca psychospołeczny i rodzinny. Zajmuje się kompleksowym leczeniem zaburzeń nerwicowych. Ma holistyczne podejście do człowieka i jego cierpienia, w którym umysł, emocje i ciało stanowią naturalną całość, będącą w relacji z otoczeniem. Należy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jako Dr Nerwica popularyzuje w mediach społecznościowych wiedzę o zaburzeniach lękowych i sposobach radzenia sobie z nimi.

„Jak żyć z lękiem. Poradnik dr. Nerwicy” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.